В ОДА вирішували, скільки ОТГ створять на Верховинщині

Суспільство

Сьогодні, 27 січня в приміщенні Івано-Франківської ОДА відбулося засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня в області.


На засіданні обговорили формування об’єднаних громад Верховинського району. На даний момент затверджені три ОТГ: Верховинська, Білоберізька і Зеленська. 

Ви маєте розуміти, що наше рішення колегіальне. Ми намагаємося вислухати думки громад, але рішення приймаються не на рік і не на два, тому ми маємо створити ефективні громади. Верховинський район високогірний, але малонаселений, — коментує Валерій Крецула, радник голови ОДА.

За словами голови Верховинської райради, громада Верхнього Ясенова одноголосно проголосували за вступ до Верховинської ОТГ. Сільські голови Верховинщини пропонують створити не три, а п’ять ОТГ, адже між трьома буде дуже велика відстань.

Якщо ми зробимо там дві-три громади – це нічого не вирішить. Тут немає доріг до сіл, діти ходять 10 км до шкіл. Тому я пропоную створити 5 громад, – зазначає Іван Шкіндюк, голова Верховинської райради.

Члени засідання винесли на голосування питання про утворення п’яти громад, однак пропозиція набрала всього 13 голосів, в той час коли питання про утворення трьох ОТГ підтримали 30 людей.

Також проголосували про приєднання Ясінської громади до Білоберізької ОТГ – 27 за.Переглядів: 199
banner