Види зубних паст і поради щодо їх вибору

Здоров`я

Як вибрати найкращу зубну пасту.

Гігієна порожнини рота дозволяє захистити зуби від карієсу та інших складних стоматологічних захворювань. Сучасні зубні пасти можуть відрізнятися складом, смаком, ціною. Найдорожчі — професійні засоби. Але вони вважаються кращими з точки зору догляду за зубами. Також провідні стоматологи рекомендують вибирати зубні пасти на травах. Але важливо звернути увагу на самі трави, так як їх вплив може бути різним. Наприклад, екстракт обліпихи підвищує обмін речовин в яснах. Зубні пасти з екстрактом ромашки дозволяють знімати запалення ясен, відмінно підійде такі варіант при їх кровоточивості. Поговоримо про вибір зубної пасти докладніше, які види складів існують, їх застосування та особливості.

Основні види зубних паст

Можна виділити три основних види зубних паст, а саме:

Гігієнічна

Така зубна паста є майже в кожному будинку. Вона застосовується для щоденного догляду за зубами. Можна вибрати будь-який склад, особливо корисні властивості мають склади з лікувальними травами. Такі пасти також дозволяють освіжити подих.

Лікувальна

Головна особливість лікувальних зубних паст в тому, що вони мають велику кількість активних речовин для боротьби з різними захворюваннями. Зверніть увагу, що важливо звернути саме на захворювання під час вибору складу. Наприклад, якщо у вас кандидоз порожнини рота, то вибирають склади протигрибкові. Часто вони мають в своєму складі антибіотик.

Лікувально-профілактична

Застосовуються в тому разі, якщо ваші ясна і зуби часто страждають від однієї і тієї ж недуги. Наприклад, трапляється так, що людина може регулярно хворіти гінгівітом. Для того, щоб уникнути його появи знову, підбирається лікувально-профілактична зубна паста.

Як вибрати зубну пасту за способом впливу

Сьогодні є велика кількість гігієнічних зубних паст з різною дією. Це може бути:

  • Склад для відбілювання. Зазвичай має в складі абразивні компоненти і пероксидні сполуки;
  • Для боротьби з карієсом. Такі зубні пасти у першу чергу націлені на зміцнення зубної емалі;
  • Для зниження чутливості зубів. Зазвичай мають солі калію і кальцію в складі;
  • Для того, щоб позбутися неприємного запаху порожнини рота. В такому разі склади зазвичай мають антисептичні речовини;
  • Від зубного каменю. Якщо у вас часто з’являються зубні камені, то обов’язково потрібно вибирати склади з високою абразивністю.

ДжерелоПереглядів: 224
banner