«Вигодовування об’єднує нас»: у Франківську проходить Всесвітній тиждень грудного вигодовування

Події, Суспільство

Сьогодні, 3 серпня, в обласній дитячій клінічній лікарні відбувся брифінг, присвячений Всесвітньому тижню грудного вигодовування. У 2020 році тиждень проходитиме під гаслом «Підтримуємо грудне вигодовування заради здоровішої планети», пише Голос-Інфо.


У рамках цього тижня в кабінеті підтримки грудного вигодовування при обласній дитячій лікарні проводиться ряд заходів щодо поширення інформації про користь грудного вигодовування для дітей та матерів.

У лікарні ми проводимо навчання не лише для матерів та членів сім’ї, а й для лікарів, аби вони розуміли нагальну потребу грудного вигодовування та змогли пояснити це пацієнтам. Навчання проводиться у вигляді індивідуальних консультацій для окремої особи чи для всіх членів сім’ї та у вигляді групових занять в онлайн режимі, – каже лікар-педіатр Лідія Матвіїв.

За 2019 рік у кабінеті пройшло навчання:

  • 5448 матерів та їх членів родини;
  • 3954 лікарів, медсестер, лікарів-інтернів.

Грудне молоко – це інвестиція в майбутнє. Оскільки воно фактично є стерильним, нашою головною метою є довести матерям, що за допомогою нього дитина значно рідше хворітиме. Коли ж дитина не може сама вживати молоко, є можливість матері зцідити його в спеціальному кабінеті та годувати за допомогою зонду, – додає Лідія Матвіїв.

Як вона повідомила, важливо продовжувати годувати дитину не тільки перші 6 місяців, а й пізніше. При можливості слід годувати дитину до 2 років. Молоко сприятиме інтелектуальному та фізичному розвитку дитини.

Для дитини головне – це молоко. Жодна суміш не замінить материнське. Моє молоко є спеціально для моєї дитини, а суміш розрахована для усіх дітей.

Як пуповина з’єднує маму та дитину, так і вигодовування об’єднує нас, – наголошує Галина, мама 18-денної дівчинки Маргарити.