Зброя, пісні та бограч: як у Франківську відзначили День захисника України (ФОТО)

Події, Суспільство

Сьогодні, 14 жовтня, до Дня захисника України в Івано-Франківську на площі біля Ратуші пройшла акція “Дякую тобі, брате, що пішов захищати”, яку організувала партія “Європейська солідарність”.


Організатори події повідомили, що їхньою метою було нагадати людям про війну та вшанувати учасників бойових дій.

Ми не плануємо ніякої агітації. Це акція для учасників бойових дій та людей, які підтримують українську армію, шанують та розуміють, що таке війна.

На площі було представлено чотири локації.

На першій локації, фотовиставці, були представлені світлини, створені ще у 2014 році, а також у інші роки боротьби. Також були зроблені декілька фотографії для порівняння.

Є відома панельна багатоповерхівка у місті Лисичанську, в яку влучили російські війська і панелі на кожному з поверхів будівлі обсипались. Тому ми взяли аналогічну будівлю, але вже в Івано-Франківську, а саме на вулиці Вовчинецькій, та порівняли, як людська байдужість може змінити локацію та життя людей, – повідомив учасник бойових дій та організатор Сергій Мосько.

Також представили локацію, яку між собою називають “Як Петро Олексійович обікрав армію”. Суть локації полягає в порівнянні боєздатності армії до початку бойових дій в 2014 році та в період війни за правління Петра Порошенка. Учасники бойових дій на місці розповідають усім охочим про зброю залучену у війні. 

Армія в 2014 році була “гола-боса”. Ми хочемо розповісти, як змінилось оснащення армії за 5 років, з 2014 до 2019 року.

Організаторами створено благодійну акцію: у великому казані готують відому страву – бограч, який будуть безкоштовно роздавати його учасникам бойових дій та воїнам УПА, які завітають на подію.

Також є локація для дітей, де вони можуть створити малюнки. Організатори планують отримати щонайменше 500 малюнків та приклеїти їх на 100 метровий тканинний банер. Згодом його передадуть в бойові частини України. За малюнки діти отримують круасани.

Протягом усієї події звучатимуть патріотичні пісні народжені в АТО.