01 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день батьків

Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН від 17-го жовтня 2012-го року № A/RES/66/292 і відзначається щорічно в перший день літа. 1-го червня на підтримку батьків по всьому світу, низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.

День Незалежності Держави Самоа

Своє національне свято Держава Самоа відзначає 1 червня.

У липні 1997 року в конституцію країни були внесені поправки, що закріпили нову назву держави – «Самоа», під яким воно вступило в ООН в 1976 році. Адміністрація Американського Самоа виступила з протестом проти перейменування, стверджуючи, що тим самим поставлена під сумнів національна ідентичність самого Американського Самоа. На Американському Самоа досі відносно Самоа і його жителів використовуються вирази «Західне Самоа», «западносамоанскій».

День захисту дітей

День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна – дітям” та інших громадських організацій.

Міжнародний день захисту дітей

Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно, також 1 червня.

Початок літа

Самий екстремальний і мальовничий період часу. Як правило, календарне літо трапляється рівно через дев’ять місяців після 31 серпня і завжди наштовхує на одні і ті ж самі думки: Як провести літо? Де його провести? З ким?

Іменини: Олександр, Анастасія, Андрій, Антон, Валентин, Василь, Віктор, Георгій, Григорій, Дмитро, Іван, Ігнатій, Корнилій, Максим, Матвій, Митрофан, Михайло, Микола, Олег, Павло, Сергій

День в історії:

1495 — у скарбничих звітах Шотландії зафіксовано першу письмову згадку про шотландське віскі

1533 — короновано Анну Болейн, нову дружину англійського короля Генріха VIII

1652 — Богдан Хмельницький розбив поляків під Батогом

1831 — англійський дослідник Джеймс Кларк Росс виявив місце Північного магнітного полюсу

1916 — британський Гранд Фліт і німецький Хохзеєфлоте провели найбільшу в історії (за загальним тоннажем суден) морську битву

1919 — розпочався загальний наступ військ Армії УНР на протибільшовицькому фронті

1921 — расові заворушення в Талсі, Оклахома: десятки загиблих і сотні поранених у «чорних» кварталах міста, 10 тисяч афро-американців втратили житло

1980 — вийшов перший ефір телевізійного агентства новин CNN, заснованого Тедом ТернеромПереглядів: 207
banner