01 грудня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День працівників прокуратури України

З огляду на роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу формування України як правової держави, Указом Президента України від 02.11.2000 року № 1190/2000 встановлено професійне свято – День працівників прокуратури – 1 грудня.

День Служби зовнішньої розвідки України

1 грудня проводять День Служби зовнішньої розвідки України. Служба була створена Указом Президента України від 14 жовтня 2004 року на базі Департаменту розвідки та розвідувальних підрозділів регіональних органів Служби безпеки України. 1 грудня 2005 року Верховною Радою України прийнято Закон «Про Службу зовнішньої розвідки України». Згодом було прийнято рішення про святкування цього дня як професійного свята українських розвідників. Ці грудневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

День невролога

Неврологія, той розділ медицини, який займається насущними питаннями виникнення специфічних захворювань центральної і периферичної нервової системи людини, а також досліджує симптоматику, механізми розвитку та можливі способи діагностики, лікування або профілактики неврологічних захворювань.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітника з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я, запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом . Ця ідея була підтримана. Дата проведення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була встановлена на 1-е грудня і вперше відзначена в 1988-му році. Відзначається щорічно з ініціативи ВООЗ, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/43/15.

День Об’єднання Румунії

Святкування Дня Об’єднання в Румунії проходить на початку грудня. Дата свята приурочена до дня об’єднання Румунії в 1918 році.

День проголошення Центральноафриканської Республіки

1 грудня 1958 року протекторат Убанги-Шарі, так раніше називалися ці території, що потрапили під французьке колоніальне правління з 1894 року, став автономним у французькому суспільстві, а два роки по тому він отримав назву “Центральноафриканська Республіка” (Central African Republic) і його незалежність офіційно була визнана Францією.

Іменини: Микола, Платон, Роман

День в історії:

1145 — Папа римський Євгеній III оголосив про початок другого хрестового походу

1618 — підписання Деулінського перемир’я після переможного україно-польського походу на Москву, за яким Чернігово-Сіверщину було долучено до основних українських земель у складі Речі Посполитої

1891 — винайдено гру баскетбол

1913 — на заводах Форда ввели безперервну складальну лінію (конвеєр), з якого через кожні 2 години 38 хвилин став сходити автомобіль

1944 — наказ Наркомату внутрішніх справ СРСР про створення в його складі Головного управління з боротьби з бандитизмом, одним із завдань якого була боротьба з «націоналістичним підпіллям» у Західній Україні та Балтії

1953 — вийшов перший номер «Плейбою»

1962 — Микита Хрущов відвідав виставку художників, після чого в СРСР почалося цькування абстракціонізму

1988 — Вперше відзначено Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

1989 — зустріч Папи Івана Павла ІІ з керівником СРСР Михайлом Горбачовим започаткувала офіційну легалізацію УГКЦ

1991 — Більше 90 % відсотків громадян у Всеукраїнському референдумі, висловилось за незалежність України.

2013 — спроба штурму Адміністрації Президента України під час Євромайдану, масове побиття журналістів «Беркутом»Переглядів: 130