01 січня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Новий рік!

Святкування Нового року увійшло в традицію переважної більшості культур і народів. У кожного народу звичайно ж розвинулися і продовжують розвиватися свої особливості відзначати цю дату, але всіх об’єднує саме це – передчуття новизни. Ми всі просто нестримно прагнемо до нового. У цьому ми бачимо основні перспективи нашого життя і той рубіж, який ми переходимо кожен рік, дозволяє нам безпосередньо доторкнутися до чогось зовсім незвичайного, може бути ще не зовсім зрозумілого, але абсолютно реального і яскравого, сповненого життя, енергії і радості, отримати в одну мить заряд бадьорості на цілий рік! Поторкати прекрасне і чудове своїми руками! Це всіх нас може об’єднувати, не дивно що саме в Новий рік навіть статистика всіляких негативних явищ знижується найдивовижнішим чином. Всі ми прагнемо до життя і існують моменти, коли саме життя приймає нас у свої обійми. Це саме той момент. Життя абсолютно незвичайне, не повторне і унікальне і кожен може перевірити це саме в переддень Нового року. Це справжнє таїнство, але це відбувається саме з нами, з людьми, не вимагає від нас якихось неймовірних сил, а достатньо просто повірити в це, адже Новий рік наступає.

Всесвітній день миру

Всесвітній день миру, це свято ще називають Днем всесвітніх молитов про мир. 8 грудня 1967 року римський папа Павло VI встановив нове свято, Всесвітній день миру. Його відзначають в перший день кожного нового року. 17 грудня 1969 року Генеральна Асамблея ООН проголосила свято офіційним.

День Незалежності Республіки Гаїті

Республіка Гаїті отримала незалежність від Франції в ході успішної гаїтянської революції 1804 року. Країна стала другою після Сполучених Штатів Америки незалежною державою в регіоні.

День Незалежності Республіки Куба

За свідченням багатьох туристів, які відвідали цю державу, кубинські громадяни замість звичайних стекол на вікнах встановлюють дерев’яні або залізні віконниці. З огляду на те, що клімат Куби тропічний, пасатний і середньорічна температура знаходиться в межах 25,5 градусів за Цельсієм, це цілком зрозуміло. На Кубі немає необхідності в централізованому теплопостачанні. Столиця і найбільше місто в державі – Гавана.

День Незалежності Республіки Судан

Населення Судану – близько 35 млн. осіб, територія – 1 861 484 кв. км. Столиця – Хартум. Одна з Північно Африканських держав, Судан, відзначає свій День Незалежності 1-го січня, починаючи з 1956 року. Це не дуже миролюбна держава, бо там процвітає радикальна ісламська течія, проте країна впевнено рухається до демократичного напрямку.

День заснування Словацької Республіки

Повну незалежність Словаччина здобула після «оксамитового розлучення» 1-го січня 1993 го року. Цей День відзначається як національне свято. Словаки – неймовірно доброзичливий народ. Столиця Словаччини – прекрасне місто Братислава. Словаччина межує з двома країнами: з Австрією та Угорщиною. На всій території країни проживає близько 5,4 млн. осіб.

День незалежності Бруней-Даруссаламу

Назва – «Бруней» означає «обитель світу». Повна назва країни – «Негара Бруней Даруссалам». «Негара» малайською мовою означає «країна». Цікаво, що територія Брунею розділена надвоє смугою землі, що належить Малайзії. Економіка Брунею зав’язана на видобуток нафти і газу – це забезпечує приблизно дев’ять десятих усього доходу брунейского бюджету.

День незалежності Бруней-Даруссаламу відзначається 1 січня з 1984 року, після того, як 31 грудня 1983 року, відповідно до договору 1979 року, султанат отримав повну незалежність. До цього країна перебувала в статусі англійської колонії. Державний устрій Брунею – монархія. Глава держави і уряду – султан. Він одночасно є і релігійним лідером мусульман країни.

Іменини: Григорій, Ілля, Тимофій, Аглаида

День в історії:

1801 — на підставі Акту про Унію утворилося Сполучене Королівство Великої Британії та Ірландії; об’єднані британські та ірландські законодавчі органи

1880 — у Львові вийшло перше число щоденника «Діло», який друкувався до початку Другої світової війни

1885 — у Чернівцях почала виходити україномовна газета «Буковина», редактором якої був письменник і громадський діяч Юрій Федькович

1901 — проголошено створення Австралійської Співдружності — федерації британських колоній всього континенту

1919 — Директорія УНР видала закон українського уряду про автокефалію Української православної Церкви

1928 — почала виходити газета «Розбудова нації», орган проводу українських націоналістів

1942 — у Вашингтоні союзники за антигітлерівською коаліцією підписали Декларацію Об’єднаних Націй про спільну боротьбу проти країн Осі

1954 — у США відбувся перший національний кольоровий телеефір

1970 (00:00:00 UTC) — початок відліку часу в Unix-подібних операційних системах (початок епохи Unix)

1984 — засновано Industrial and Commercial Bank of China, один з найбільших банків світу

1994 — почала діяти НАФТА, найбільша в світі регіональна зона вільної торгівлі (США—Канада—Мексика)

1999 — валюта євро введена для безготівкових розрахунків між 11-ма державами Євросоюзу



Переглядів: 177
banner