01 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих

Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві – день матері, у Кореї – день народження Будди, у Франції – День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!

День глобальної любові

1 травня проводять День глобальної любові. Свято об’єднує всіх і кожного, кому не чужа чиста любов. Ці травневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

День Конституції Маршаллових островів

Маршаллові Острови були названі так на честь британського капітана Вільяма (Джона) Маршалла, який досліджував цю територію в 1788 році під час перевезення ув’язнених в Австралію, а виявили європейці Маршаллові Острови в 1526 році. Ця честь належить іспанському мореплавцю Алонсо де Саласар.

Іменини: Іван, Григорій, Віссаріон, Михайло, Віктор

День в історії:

381 — східноримський імператор Феодосій Великий скликав Другий Вселенський (Перший Константинопольський) собор, який фактично завершив формування державної християнської церкви.

1707 — Англія, Уельс та Шотландія об’єднані в одну державу, Велику Британію

1840 — випущена перша в історії поштова марка «Чорний пенні»

1851 — у Лондоні, в Кришталевому палаці відбулось відкриття першої Всесвітньої виставки, присвяченої досягненням техніки і культури

1886 — у Чикаго розпочалася масова демонстрація робітників, котра була атакована поліцією. Організатори мітингу були заарештовані і засуджені. У липні 1889 року на Паризькому конгресі 2-го Інтернаціоналу за пропозицією Карла Каутського 1 травня в пам’ять про ці події проголошено міжнародним революційним святом трудящих

1966 — студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства український національний прапор.



Переглядів: 192
banner