04 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день моркви

Святкування Всесвітнього дня моркви відбувається в першій декаді квітня. Почав відзначатися з 2003 року. Мета святкування – підкреслити її користь для здоров’я. Святкові заходи включають популяризацію вживання моркви і рецептів на її основі.

День Незалежності Республіки Сенегал

Республіка Сенегал – демократична держава в Західній Африці, свою назву отримала від назви річки, яка протікає на південь від цієї країни. Назва річки походить від назви берберського племені сенега, яке мешкало на її берегах.

На території держави розташовано яскраво-рожеве озеро Ретба, вода в якому в 1,5 рази солоніша, ніж у Мертвому морі. Солоність озера сягає 40%, а свій незвичайний колір озеро має завдяки мікроорганізмам, які живуть у воді. Майже вся сенегальська рослинність зосереджена на території найстарішого національного парку – Ніоколо-Коба.

День веб-майстра

Святкування Дня веб-майстрів неформальна подія і выдбувається в першій декаді квітня. Професійне свято веб-майстра виникло після 2010 року. Святкові заходи включають теплі дружні зустрічі і організовані тусовки в середовищі колег.

День створення НАТО

North Atlantic Treaty Organization, NATO або НАТО – Організація Північноатлантичного договору, Північноатлантичний Альянс, був заснований 4 квітня 1949 року у США з метою захисту миру і стабільності. Основною загрозою на той момент для Європи і решти цивілізованого світу був Радянський Союз.

Міжнародний День бродячих тварин

4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі.

Обережно – міни! (Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням)

4-е квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Небезпека, яку несе в собі використання даного виду озброєнь, має більш серйозні і більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення держав, де є проблема мін і замінованих об’єктів, минулих наслідків військових конфліктів, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі.

Іменини: Василь

День в історії:

1350 — Польща й Угорщина поділили між собою галицько-волинські землі

1500 — португальський мореплавець Педру Кабрал відкрив Бразилію — прийнявши її за острів

1581 — англійський пірат і адмірал Френсіс Дрейк завершив кругосвітню подорож

1785 — англійський винахідник Едмунд Картрайт отримує патент на механічний ткацький верстат

1932 — американський біохімік Чарлз Ґлен Кінґ уперше виділив вітамін C

1949 — у Вашингтоні підписаний Північноатлантичний договір, яким утворений блок НАТО

1960 — фільм «Бен-Гур» отримав 11 «Оскарів»

Зліт шатла «Челленджер» з першою місією STS-6 4 квітня 1983

1983 — перший політ американського космічного човника «Челленджер»

1996 — Верховна Рада України затвердила закон «Про Автономну Республіку Крим»

1998 — у Донецьку від вибуху на шахті імені Скочинського загинули 63 шахтарі.Переглядів: 189
banner