04 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Ріссюн – Початок весни

4 лютого проводять Ріссюн – Початок весни. リ ッ ス ン – Новий рік в Японії. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

День Незалежності Республіки Шрі-Ланка

На острові виробляється приблизно 10% всього чаю в світі, близько 305-ти тисяч тонн на рік. Не дивно, що чай є візитною карткою Шрі-Ланки. На даний момент держава займає 3-е місце в світі по виробництву чаю, поступаючись тільки Індії і Китаю. Ще на Шрі-Ланці в промислових масштабах добувають сапфір. Морозиво тут дуже популярно, майже в кожному магазинчику є холодильник з непоганим асортиментом, а національна квітка країни – Зоряний лотос.

Всесвітній день боротьби проти раку

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» – Міжнародним союзом проти раку або UICC і що відзначається щорічно 4 лютого. Мета цього дня в усьому світі – це підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань нашої сучасної цивілізації. Залучаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання.

Іменини: Тимофій, Іван, Яків, Микола, Петро, Юхим, Макар, Георгій, Леонтій, Анастасія

День в історії:

1708 — Кантата № 71 («Виборна кантата») стала першим надрукованим твором Йоганна Себастьяна Баха

1906 — Департамент поліції Нью-Йорка ухвалив рішення використовувати відбитки пальців для ідентифікації злочинців

1945 — У Ялті відкрилася Кримська конференція глав урядів СРСР, США і Великої Британії, на якій погодили військові плани союзні держави

1971 — оголошено про банкрутство британської компанії «Роллс-Ройс»

2004 — почала роботу соціальна мережа «Фейсбук»

2005 — Верховна Рада затвердила Юлію Тимошенко на посаді прем’єр-міністраПереглядів: 180
banner