06 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День кульгавої качки

6 лютого проводять День кульгавої качки. «кульгава качка» – це термін, який використовується для опису обраного посадової особи, яке йде з поста і більше не несе відповідальності перед своїм виборцем. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

День Вайтанги

Цікаво, що Нова Зеландія – одна з небагатьох держав, в якій два офіційних гімна. У цій країні практично немє цензури. Дорожній рух – лівосторонній. У країні три офіційні мови, причому не дивно те, що дві з них – маорі і англійська, а ось третя мова – це новозеландська мова жестів. Нею спілкуються 25 тисяч населення Нової Зеландії.

Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій які калічать жіночі статеві органи

20 грудня 2012 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/67/146 в якій вона «закликає держави, систему Організації Об’єднаних Націй, громадянське суспільство і всі зацікавлені сторони і далі відзначати 6 лютого як Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи і в цей день проводити інформаційно-просвітницькі кампанії і вживати конкретних заходів по боротьбі з практикою руйнуючих операцій на жіночих статевих органах».

Іменини: Микола, Герасим, Тимофій, Іван, Ксенія

День в історії:

1900 — Олександр Попов уперше передав по радіо сигнал про лихо на морі

1901 — у Парижі на вокзалах з’явились перші громадські телефони

1938 — у Мурманській області розбився найбільший радянський дирижабль з 19 членами екіпажу

1952 — на престол зійшла Єлизавета II, чинна королева і глава держави Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, глава 15 держав Співдружності націй

1958 — створено Спілку кінематографістів України

1958 — у Мюнхені розбився літак з футбольною командою «Манчестер Юнайтед» на борту. Серед 23 загиблих було вісім футболістів клубуПереглядів: 192
banner