10 «не можна» для господаря кішки

Наука

Щоб не нашкодити своїй кішці, важливо самому дотримуватися елементарних правил догляду та спільного проживання з нею.

Часто, щоб зберегти порядок в домі, ми буваємо суворими стосовно наших улюбленців. Їм не можна мочитися повз лотка, не можна точити кігті об наші прекрасні меблі, не можна співати пісні в чотири ранку і т. д. Суцільні не можна! Але, буває, через незнання ми самі завдаємо шкоди нашим вихованцям. А потім, сидячи на прийомі у ветеринара, дуже переживаємо і лаємо себе. Щоб не допустити цього, важливо знати декілька простих правил по догляду за кішкою. Отже, що не можна робити господарю кішки?

Не можна бити кішку

Перша заборона — ніякого насильства! Запам’ятайте, кішки не піддаються дресируванню, тому метод «батога і пряника» не для них. Вони ще й дуже розумні, вперті та мстиві.

Хоча, звичайно, багато що залежить від характеру кішки. Є коти-воїни. Якщо ви будете на них кричати або навіть бити, то, швидше за все, вони будуть робити все навпаки, на зло. Цій битві не буде кінця і, повірте, ви не виграєте у ній.

А є кішки з дуже м’яким характером. Їх шкода найбільше. Вони в разі найменшої агресії з вашого боку дуже лякаються і забиваються куди-небудь під ліжко. Про таких кішок господарі потім кажуть: «Вона у мене зовсім дика». Але запитайте себе, а чому вона у вас така?

Єдиний вірний варіант у спілкуванні з кішкою, це бути завжди спокійним і терплячим. Кішки дуже люблять ласку (адже і ми з вами — теж). Якщо ви будете добре ставитися до вашої кішечки, то і вона стане вашим другом, компаньйоном, співрозмовником. В іншому разі — наживете собі лютого ворога.

Кішку не можна тягати за хвіст

Не можна котів смикати або тягати за хвіст. Категорично! Але це проблематично, коли вдома є маленькі діти. Дуже часто вони так грають з вихованцем. Тому треба їм пояснювати, що так робити не можна. Чому?

Вся річ у тім, що хвіст — це частина хребта кішки. Про те, як важливий хребет для людини і як небезпечні його пошкодження, ми всі знаємо ще зі школи. Тваринам, природно, теж небезпечно його пошкоджувати.

У хвості знаходиться дуже багато нервових волокон, що є продовженням спинного мозку. Так само, як і у людини, хребці можна змістити один відносно іншого або навіть зламати. Тільки уявіть, що тоді станеться! Кішку може навіть паралізувати.

Не можна тискати кішку

Прижимати кішку не можна, можна їй щось пошкодити або зламати, це особливо відноситься до кошенят, у яких кістки й суглоби ще тільки формуються.

Не можна годувати кішку людською їжею

Наша їжа не годиться для кішки. Кішки не повинні їсти нашу їжу. Вона занадто солона для них, занадто жирна. Навіть якщо ви скажете: «я не солю багато», все одно ж солите? Для вас це не багато, а для них це дуже багато.

Зараз величезний вибір всіляких кормів — як сухих, так і консервів. Вони всі різні за ціною, є преміумкласу, є подешевше. Якщо ж ви не хочете годувати всім цим свою кішку, то готуйте для неї окремо. Це повинна бути збалансована і призначена тільки для котів їжа. Можна заварювати їм вівсяні пластівці з рибою або м’ясом. Це трохи клопітно, але цілком реально.

Іноді господарі не скупляться на дорогий сухий корм для своєї кішечки, але при цьому пригощають її залишками зі свого столу. «Вона ж сама захотіла?» — кажуть деякі. Або: «Кішки самі собі погано не зроблять!». Ні, не зроблять. Але навіть і таким досконалим створінням іноді хочеться чогось такого.

У спеціальному кормі всі речовини збалансовані — протеїни, білки, вітаміни, мінерали знаходяться саме в тих пропорціях, які потрібні для здоров’я кішки. А що трапиться, якщо ви будете її додатково чимось напихати? Правильно, ця рівновага порушиться. Тоді чогось вона почне отримувати дуже багато, а щось дуже швидко почне виводитися з її організму. Так може дійти й до алергічних реакцій.

Тому, якщо ви хочете здорову кішку, не можна годувати її своєю їжею, а сухим кормом або котячими консервами.

Не можна лікувати кішку ліками зі своєї аптечки

Деякі наші ліки можуть підійти для кішки. Але є й такі, які є отрутою.

До того ж, порівняйте нашу масу тіла і кішки. Навіть якщо якийсь антибіотик і підходить, то як ви розрахуєте дозу щодо її ваги?

Зараз є багато препаратів для кішок і собак, антибіотиків для їх лікування. Тому немає потреби давати їм щось «людське». І не потрібно займатися самолікуванням. Адже кішка навіть вам не скаже де болить!

Тому, якщо ваш вихованець раптом відмовився від їжі, став апатичним, краще за все відразу звернутися до ветеринара. Адже сучасні клініки зараз оснащені всією необхідною діагностичною базою. Там їй і зроблять аналізи, і рентген, і всі необхідні процедури.

Не можна приручати кошеня грати з руками

Адже іноді так хочеться повозитися з цією грудочкою, поки вона лежить у вас на колінах! Дати йому покусати себе вдосталь, подрати кігтиками… Адже вони у нього ще такі маленькі, не гострі, а лапочки м’які. І вам зовсім не боляче. Це — поки!

Кошеня дуже швидко виросте. Ви й не помітите, як його ікла стануть великими й гострими, як шаблі, а кігті — колючими, як кактус. І коли воно захоче вас трохи покусати й подрати кігтями, хоча б трохи це вже не буде милою забавою. Або того гірше — почне полювати на ваші нещасні ручки! А чого ви чекали? Це ж хижак! Відучити кота або кішку від цієї звички буде складно.

З самого початку, як принесли кошеня додому, грайте з ним в що завгодно, але не руками. Щоб у нього потім не виникало подібних асоціацій. Використовуйте різні іграшки, не привертайте увагу до своїх рук.

Не можна мити кішку щодня

Іноді, особливо порядні господарі занадто захоплюються. Їм здається, що це правильно, мити кошенят або вже дорослих кішок, як і дітей, мало не щодня.

Дорослу кішку, взагалі, не рекомендується мити. Вона це чудово робить сама. Бувають довгошерсті породи, яких доводиться мити після походу в лоток, але це, мабуть, виняток. При цьому можна помити тільки ті самі місця.

Кошенят миють тільки в разі необхідності. Коли сильно забруднилося і коли поруч немає мами, щоб вона його вилизала. При цьому треба пам’ятати, що температура кішки вища від нашої. І потрібно не застудити кошеня під час купання, берегти його від протягів і гарненько висушити потім рушником.

Для купання обов’язково треба користуватися спеціальними шампунями, будь-то доросла кішка або кошеня. Після тварину можна висушити феном, якщо, звичайно, вона його не боїться.

Не робіть жодних спроб дістати щось з кішки

Якщо ви помітили якийсь сторонній предмет, що стирчить з рота кішки або з-під хвоста, не можна нічого звідти тягнути! Це може бути пакет, нитка, ваше волосся, новорічний дощик і т. д.

Не робіть жодних спроб це дістати. Йдіть одразу до ветеринара, у нього є спеціальне обладнання, ендоскоп та ін. Він побачить всю картину повністю. Інакше ви можете щось пошкодити у кішки, її нутрощі. Ви не знаєте, як далеко і сильно там все заплуталося.

Не можна стригти кішці вуса

Вуса кота або кішки — це і не вуса зовсім, а дуже важливі органи почуттів — вібриси. З їх допомогою коти орієнтуються вночі. І вони їм зовсім не заважають. Так що краще займіться своєю власною красою, а кішці дайте спокій!

Не можна закривати міжкімнатні двері

Це не стільки заборона, скільки рекомендація. Кішки не люблять закритих дверей. Можемо тільки порадити тримати їх відкритими. Інакше ви станете швейцаром для своєї улюблениці.

Можна, звичайно, і так. Але іноді здається, що вони спеціально починають ходити то туди, то сюди й весь час просять їм відкрити двері. Здається, це їх розважає.

Джерело



Переглядів: 1 396
banner