10 простих порад, які допоможуть використовувати воду усвідомлено

Поради

Як економити воду вдома.

Вода — ресурс обмежений. І сперечатися з цим марно. Якщо тваринний білок можна замінити рослинним, а пластиковий пакет паперовим, то воду не заміниш нічим. Вона або є, або її немає. Чи знаєте ви, що з крана, який капає, щодня даремно витікає 24 літри води? У рік ця цифра становить 8640 літрів. А якщо у вашому будинку кілька таких змішувачів? Скільки ледачих сусідів живе на вашому майданчику?

Вже кілька років екологи і захисники навколишнього середовища б’ють тривогу по всьому світу: ми вступаємо в епоху “водної кризи”. Проблема полягає в тому, що щорічно рівень споживання води збільшується на 3%. Здається, що 3% — цифра зовсім невелика. Але якщо згадати про те, що велика частина цієї води забруднюється і не підлягає відновленню, стає трохи не по собі — адже нове джерело життя земляни поки не знайшли.

В Україні більшість жителів не вірить в те, що, маючи на увазі наш менталітет, можна очікувати великих зрушень в області економії ресурсів. Особливо, якщо справа стосується води. А навіщо? — запитуємо ми самі себе.

Звернемося до статистики

 • Середньостатистичний житель Європи витрачає близько 150 л води в день.
 • Середньостатистичний житель України витрачає близько 260 л води в день.

Чи виглядають європейці брудними і зневодненими? Зовсім ні. Значить, у нас є потенціал скоротити свої водні витрати не в збиток собі, і при цьому трошки допомогти навколишньому середовищу і тим, кому ми передамо цю планету після себе.

Не вистачає доказів?

 • Щороку населення планети збільшується. Навіть якщо зовсім не хочеться, водою доведеться ділитися.
 • Для ведення будь-якого бізнесу потрібні водні ресурси. Шиєте одяг? Для цього спочатку необхідно виростити бавовну. Організовуєте тури? Морські пляжі повинні залишатися такими ж красивими. Відкрили ресторан? Для того щоб виростити харчові продукти, теж потрібна вода.
 • Уявіть собі, що десь на нашій планеті знайшли 7 дорогоцінних каменів небаченої краси — такі, що всі відразу захотіли їх придбати. Більше ніде у світі таких каменів немає. 5 з них безповоротно купили на аукціонах і сховали. Залишилося 2 останніх камені.
 • Наскільки збільшиться їх вартість? Так само і з водою. Чим менше її стає, тим дорожче вона буде коштувати.
 • Попит народжує пропозицію. Інтерес до розумного використання ресурсів може стати поштовхом для розвитку ефективних екологічних проєктів по всій країні.

10 простих порад, як заощадити воду вдома

 1. Вимкнути кран під час чищення зубів і навчити своїх дітей робити те ж саме.
 2. 10 крапель води у хвилину дорівнюють 2000 літрам на рік. Полагодити крани і туалет, що підтікають.
 3. Встановити бачок з дворежимним зливом.
 4. Приймати душ замість ванної і вимикати воду під час намилювання.
 5. Вимикати воду під час ручного прання.
 6. Використовувати пральну машинку при повному завантаженні.
 7. Якщо є можливість, встановити посудомийну машину і використовувати її при повному завантаженні.
 8. Мити посуд в наповненій водою раковині, а не під струменем води, що біжить. Або закривати воду під час відтирання посуду і відкривати її тільки на час змиву.
 9. Поливати квіти дощовою водою. Мити машину дощовою водою (можна просто підставити велике відро під водостік під час дощу).
 10. Використовувати техніку класу A, A+, A++.

ДжерелоПереглядів: 414
banner