10 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День матері в Україні

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні – цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.

Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В 2020 році День матері в Україні припадає на 10 травня.

Іменини: Семен, Павло, Іван, Петро, Микола, Сергій, Степан, Анастасія

День в історії:

1503 — Христофор Колумб відкрив Кайманові Острови

1534 — мореплавець Жак Картьє оголосив Ньюфаундленд французьким володінням

1710 — Карл XII підписав диплом «Diploma assecuratium pro Duce et Exercitu Zaporovienski», яким затвердив Пилипа Орлика гетьманом України

1775 — у Філадельфії відкрився 2-й Континентальний конгрес повсталих американських колоній Великої Британії

1811 — в Англії введені паперові гроші

1877 — Румунія проголошує незалежність від Османської імперії

1925 — у Києві за проектом професора Євгена Патона побудовано міст імені Євгенії Бош

1975 — американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхнув ядро далі 21 метра (його рекорд був побитий тільки через 12 років)

1993 — на вершині Евереста одночасно зібралися 40 альпіністів з дев’яти експедицій — рекордна кількість людей на цій горіПереглядів: 196
banner