11 жовтня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні Всесвітній день яйця
Так що ж було першим? Напевно важливо інше: а що ж з усім цим робити? І людина взяла яйце. І звернула увагу, що воно не тільки може вгамувати голод, але й корисно в багатьох інших речах.
Подорожуючи по історії ми зупинимося в одному відомому австрійському місті з назвою Відень. У віддаляючимся від нас 1996-му році, на плановій конференції однієї поважної організації під назвою International Egg Commission – «Міжнародна яєчна комісія», її делегатами було запропоновано встановити щорічне свято для цього славного продукту – Всесвітній день яйця. Днем святкування цього смачного свята була обрана дата 2-й п’ятниці жовтня.
 
Міжнародний день дівчаток
З ініціативи прогресивного міжнародного співтовариства, на 89-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН , що відбулося 19-го грудня 2011-го року, було прийнято рішення про заснування Міжнародного дня дівчаток, який тепер щорічно відзначається 11-го жовтня.
 
Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Ганна, Афанасій, Валентин, Василь, В’ячеслав, Георгій, Григорій, Єфрем, Іван, Іларіон, Ілля, Ісаакій, Кирило, Макар, Марія, Марк, Матвій, Мойсей, Прохор, Сергій, Тетяна, Уляна, Федір
 
Цей день в історії: 
 
1881 — американець Г’юстон Девід запатентував першу фотоплівку.
1887 — американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах.
1899 — почалася Друга англо-бурська війна.
1931 — в СРСР ухвалено рішення про повну ліквідацію приватної торгівлі.
1938 — центральна влада Чехословаччини затверджує уряд Карпатської України.
1944 — СРСР анексував Туву.
1961 — на Семипалатинському полігоні відбувся перший підземний ядерний вибух.
2018 — Вселенський Патріархат підтримав надання автокефалії Українській православній церкві.
 


Переглядів: 8