14 листопада Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Суспільство

Це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає. Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб


Завдячуючи діяльності IDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.


Актуальність проблеми зумовлена тим, що збільшується захворюваність на ЦД. Встановлено, що число хворих на ЦД подвоюється через кожні 15 років. Масові скринінгові обстеження показали, що в розвинених країнах тяжкими формами ЦД страждає від 2 до 4% населення. Крім того, ще у 4 – 6% виявляються латентні або прикордонні форми діабету, що позначаються як «порушення толерантності до глюкози».


Серед зазначеної кількості хворих на ЦД першого типу в Україні хворіє близько 85 тис. людей, а решта (90%) мають діагноз ЦД другого типу. Відмінність полягає в тому, що при ЦД першого типу клітини підшлункової залози виробляють недостатньо або зовсім не виробляють інсулін. Такі пацієнти від самого початку лікуються інсуліном, який замінює їх власний. Показники захворюваності на ЦД першого типу не мають різко збільшуватися, оскільки у більшості випадків проблема має спадкове походження. Причиною також можуть бути автоімунні захворювання. Зазвичай хворим ставлять діагноз ще в дитячому або досить молодому віці.


В Україні діабет займає 3-тє місце за поширеністю після ССЗ та онкологіі.
Бути обізнаним про ризики, ознаки і превентивні міри; регулярно перевіряти рівень глюкози в крові (норма 3.89-5.83) – мінімум, що маємо робити.


Переглядів: 236
banner