15 березня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Початок Великого посту

Великий піст готовить християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христова (Пасхи). Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається з чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.

Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребання Христа. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею – 48 днів. Піст, або говіння, – це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. На протязі всього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим.

В 2021 році Початок Великого посту припадає на 15 березня.

Всесвітній день захисту прав споживачів

Відзначається в річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі в 1961 році. У виступу були сформовані чотири головних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.

День початку революції та визвольної боротьби в Угорщині

Угорщина — унітарна держава, парламентська республіка в Центральній Європі з населенням близько 10 мільйонів осіб.

Столицею держави є місто Будапешт. З 1999 року член НАТО, з 2004 увійшла до ЄС, в цьому ж році набір в армію Угорщини став здійснюватися на добровільній основі.

Державна мова — угорська. Більшість вірян є католиками.

Межує зі Словаччиною на півночі, Україною — на північному сході, Румунією — на південному сході, Сербією та Хорватією — на півдні, Словенією — на південному заході і Австрією — на заході.

День Незалежності Угорщини відзначається 15 березня. Він також відомий як День революції. У цей день відзначається річниця початку революції 1848 року проти Австрійської Імперії, один з ключових моментів в історії Угорщини.

Іменини: Арсеній, Йосип, Микола, Федот

День в історії:

1848 — початок Угорської революції (1848—1849) за децентралізацію Австрійської імперії, демократизацію і мадяризацію

1867 — Австро-угорський компроміс: австрійці й угорці домовилися про перетворення Австрії на дуалістичну державу Австро-Угорщина

1892 — Джессі В. Рено запатентував «нескінченний ліфт». У 1896 році він же встановив перший робочий ескалатор у Коні-Айленд (Бруклін, Нью-Йорк)

1917 — у Росії Микола II зрікся престолу — сформовано Тимчасовий уряд

1919 — французи ввели облоговий стан в Одесі

1923 — конференція послів держав Антанти визнала суверенітет Польщі над Віленським краєм та Східною Галичиною

1927 — почалося будівництво Дніпрогесу

1937 — у Чикаго відкрився перший банк донорської крові

1939 — Карпатська Україна проголосила незалежність

1951 — Іран націоналізував свою нафтову промисловість

2011 — заворушеннями в Дамаску та Алеппо почалася громадянська війна в СиріїПереглядів: 247
banner