15 березня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день захисту прав споживачів

Відзначається в річницю виступу президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі в 1961 році. У виступу були сформовані чотири головних права споживача: право на безпеку, право на інформацію, право на вибір і право бути почутим.

День початку революції та визвольної боротьби в Угорщині

Угорщина — унітарна держава, парламентська республіка в Центральній Європі з населенням близько 10 мільйонів осіб.

Столицею держави є місто Будапешт. З 1999 року член НАТО, з 2004 увійшла до ЄС, в цьому ж році набір в армію Угорщини став здійснюватися на добровільній основі.

Державна мова — угорська. Більшість вірян є католиками.

Межує зі Словаччиною на півночі, Україною — на північному сході, Румунією — на південному сході, Сербією та Хорватією — на півдні, Словенією — на південному заході і Австрією — на заході.

День Незалежності Угорщини відзначається 15 березня. Він також відомий як День революції. У цей день відзначається річниця початку революції 1848 року проти Австрійської Імперії, один з ключових моментів в історії Угорщини.

День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення

На підтримку професійних спілок і ініціативи працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення це свято закріплено відповідним Указом Президента України від 15 лютого 1994 року № 46/94, а також відповідно до редакції Указу Президента N 385/95 від 19 травня 1995 року і має назву «День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення». День його святкування встановлено у відповідності з попередньою датою, тобто на третю неділю березня.

В 2020 році День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення припадає на 15 березня.

Міжнародний день планетаріїв

Це свято, Міжнародний день планетаріїв, має „європейське” коріння, вперше воно було проведене в Італії у 1990 році з ініціативи Асоціації італійських планетаріїв. Статус міжнародний День планетаріїв набув у 1994 році, коли його підтримали французькі „храми астрономії”. А вже через рік це свято почали відзначати ще в шести країнах Європи.

Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення – міські планетарії.

Іменини: Федот, Арсеній, Євфалію

День в історії:

1848 — початок Угорської революції (1848—1849) за децентралізацію Австрійської імперії, демократизацію і мадяризацію

1867 — Австро-угорський компроміс: австрійці й угорці домовилися про перетворення Австрії на дуалістичну державу Австро-Угорщина

1892 — у США запатентували ескалатор

1917 — у Росії сформовано Тимчасовий уряд — Микола II зрікся престолу

1919 — французи ввели облоговий стан в Одесі

1927 — почалося будівництво Дніпрогесу

1937 — у Чикаго відкрився перший банк донорської крові

1939 — Карпатська Україна проголосила незалежність

2011 — початок Громадянської війни в СиріїПереглядів: 177
banner