15 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День працівників кримінального розшуку України

15 квітня 1919, Декретом Раднаркому України була утворена окрема секція судово-кримінального розшуку. Карний розшук здійснює вкрай необхідну підготовчу діяльність до попереднього слідству для органів звинувачення. Не секрет, що з роками не раз змінювалася правова база та структура карного розшуку, але завдання були незмінні.

Своє професійне свято «День працівника карного розшуку» відзначають по всій Україні всі фахівці, що беруть участь у цій нелегкій і небезпечну працю.

День фахівця з радіоелектронної боротьби

15 квітня 1904 два японських броненосних крейсера, «Ніссін» і «Касуга», вийшли здійснювати «третю перекидну стрільбу» по фортам і внутрішньому рейду фортеці Порт-Артур. «Перекидною» називали стрільбу з крутими траєкторіями снарядів по цілях, що знаходяться десь за гористою місцевістю, за відсутності прямої видимості.

Національне свято Сонця в КНДР

Національне свято Сонця в Корейській Народно-Демократичній Республіці відзначається 15 квітня. Ця дата присвячена до дня народження Кім Ір Сена, який народився в 1912 році і помер 8 липня 1994 року.

Іменини: Полікарп

День в історії:

1450 — французи завершили завоювання Нормандії

1657 — Козацька рада в Чигирині затвердила спадковість при передачі гетьманського звання від Богдана Хмельницького до його сина Юрія

1874 — паризькі художники Моне, Ренуар, Пісарро, Сезанн, Деґа відкрили на бульварі Капуцинок першу виставку імпресіоністів

1893 — Соломія Крушельницька дебютувала на оперній сцені у виставі італійського композитора Гаетано Доніцетті «Фаворитка»

1912 — В Атлантичному океані під час першого свого рейсу, зіткнувшись з айсбергом затонув лайнер Титанік, загинуло 1517 людей

1919 — У Росії почалося створення системи концентраційних таборів

1920 — у ході Першого Зимового походу Дієвої армії УНР чорні запорожці захопили вузлову станцію Вознесенськ

1923 — почалося масове виробництво інсуліну для лікування діабету

1950 — МВС СРСР наказало залишити виселених із Західної України оунівців навічно в спецпоселеннях

1951 — у Лондоні вперше пройшов конкурс «Міс Всесвіт»

1955 — у Чикаго відкрито першу закусочну мережі «Макдональдс»

2019 — пожежа в Соборі Паризької БогоматеріПереглядів: 192
banner