15 січня – свята, іменини, день в історії

Культура, Суспільство

Свята сьогодні

Джаллікатту в індійському штаті Таміл Наду

15 січня проводять Джаллікатту в індійському штаті Таміл Наду. Традиційне видовище, де бик, такої породи як пулікулам або кангайям, випускається в натовп людей, а кілька людей-учасників намагаються схопити його за великий горб обома руками і триматися за нього, поки бик намагається втекти, щоб зірвати прапори з бичачих рогів. Ці січневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Національний день полуничного морозива і Національний день свіжовичавленого соку в США

15 січня проводять Національний день полуничного морозива і Національний день свіжовичавленого соку в США. Ці січневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Океанський день в Індонезії

15 січня проводять Океанський день в Індонезії. Ocean Duty Day) – індонезійці відзначають заслуги, пам’ять і жертви тих, хто брав участь або загинув в різних битвах на морі. Дата приурочена ко дню битви в Арафурському морі, яка відбулася в 1962 році. Ці січневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Марк, Петро, Сергій, Кузьма, Василь, Уляна, Юліана

День в історії:

69 — Отон став римським імператором

1559 — коронація англійської королеви Єлизавети I, останньої з династії Тюдорів

1892 — у газеті коледжу Спрингфілда, штат Массачусетс, опубліковані перші правила баскетболу, винайденого Джеймсом Нейсмітом

1939 — у СРСР впровадили трудові книжки для робітників і службовців (раніше існували в 1919—23)

1945 — внутрішні війська НКВС невдало штурмували «бандерівську столицю» Космач на Івано-Франківщині

1967 — в «Лос-Анджелес Меморіал Колізеум» уперше розіграний Супербоул (фінальна гра сезону в професійному американському футболі)

1992 — затверджено музичну редакцію гімну України, автором якої є Михайло Вербицький

2001 — Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер запустили Вікіпедію як один англомовний розділ на сайті www.wikipedia.com

2009 — «Диво на Гудзоні»: пілоти US Airways Ч. Салленбергер і Дж. Скайльс безпечно приводнили літак на річку після зіткнення з птахами; на борту всі вижили