15 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день сім’ї

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Міжнародний день захисту клімату

15 грудня 2007 була прийнята “Балійська дорожня карта” про початок переговорів щодо нової угоди. А незадовго до цього здавалося, що всі зусилля марні… Неможливість досягти угоди, постійні суперечки, загроза вето і перенесення засідань довели до сліз виконавчого секретаря Рамкової конвенції Іво де Бура.

«Кожен має бути готовий до того, щоб піти на компроміс, в ім’я поваги і до інших, в ім’я порозуміння», – зазначив генсек ООН Пан Гі Мун.

День Незалежності Республіки Парагвай

Можливо вам відомо, що рабство в Парагваї скасували ще в 1842 році. А ось той факт, що в Парагваї офіційно дозволені дуелі? При поєдинку обов’язково повинні бути присутніми медичні працівники і в разі необхідності надати дуелянтам медичну допомогу. Парагвайські закони засновані на Римському праві, а також на аргентинських та французьких кодексах законів.

На жаль, близько половини парагвайців живуть за межею бідності. Можливо це не має ніякого значення, але більшість парагвайців все ж не виходять з дому без зброї. Вона в цій країні дозволена офіційно. Ще тут люблять футбол. У Парагваї забивають навіть футбольні воротарі, наприклад, Хосе Луїс Чилаверт оформив шістдесят два голи за свою спортивну кар’єру.

Парагвай, з географічної точки зору, знаходиться в самому серці Південної Америки. Як би там не було, а країна сьогодні є володарем самого численного флоту серед тих держав, які не мають виходу до моря. Парагвай стабільно займає одне з перших місць в світі по експорту сої та продуктів її переробки. Парагвайці не бояться роботи – вони справжні трудяги.

Свій День Незалежності Республіка Парагвай відзначає 15 травня з 1811 року, коли відбулося відділення Ріо-де-Ла-Плати від Іспанії, яке викликало і тенденції всередині самопроголошеної держави. Результат – Парагвай стає незалежною державою як від Іспанії, так і від Аргентини – правонаступниці Республіки Ріо-де-Ла-Плата.

Іменини: Афанасій, Борис, Гліб, Роман, Давид, Михайло, Зоя

День в історії:

392 — вождь франків Арбоґаст схилив до самогубства чи наказав замордувати римського цезаря Валентиніана II і зробив маріонетковим цезарем Євгенія

1115 — в Київській Русі засноване перше православне свято — День пам’яті князів-страстотерпців Бориса і Гліба

1618 — німецький астроном Йоганн Кеплер сформулював три закони руху планет

1648 — в ході Хмельниччини відбулася переможна для козаків битва під Жовтими Водами

1730 — король Георг II затверджує як перше в історії Великої Британії прем’єр-міністра Роберта Волпола, лідера партії вігів, який до цього 9 років посідав посаду лорда-канцлера

1875 — землетрус в Колумбії, триває всього 45 секунд, забирає 16 тисяч життів. Одночасно із землетрусом відбувається виверження вулкана, розташованого поряд з містом Кукута

1905 — засновано місто Лас-Вегас в штаті Невада, США

1928 — на екранах уперше з’явився мультиплікаційний персонаж Міккі Маус

1948 — на наступний день після проголошення держави Ізраїль почалась перша арабсько-ізраїльська війна

1955 — у Відні представники СРСР, США, Великої Британії та Франції уклали Державний договір про відновлення незалежної і демократичної Австрії

1957 — Велика Британія провела випробування своєї першої водневої бомби і стала третьою термоядерною державою світу

1988 — почалося виведення радянських військ з Афганістану, яке тривало до 15 лютого 1989Переглядів: 18