17 березня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День мобілізаційного працівника

Професійне свято мобілізаційного працівника в Україні відзначається в другій декаді березня. Дата встановлена Наказом Міністра оборони України в 2016 році. Відзначається військовими працівниками мобілізаційних органів і всіма небайдужими до цієї роботи.

День Святого Патрика

День Святого Патрика, національне свято Ірландії, припадає на 17 березня. Воно також є і релігійним святом, на честь одного зі святих покровителів Ірландії, святого Патрика, з яким пов’язують прихід християнства в Ірландії.

Створено Українську Центральну Раду, 1917

17 березня 1917 року у Києві на Володимирській 42, в приміщенні українського клубу «Родина» з ініціативи Товариства українських поступовців за участю українських політичних партій, українських військовиків, робітників, духовенства, кооператорів, студентства, громадських і культурних організацій, було створено Центральну Раду — найвищий орган самоврядування українського народу. Очолив її відомий вчений-історик Михайло Грушевський. Виконавчим органом Центральної Ради став Генеральній Секретаріат, очолюваний Володимиром Винніїченком. До його складу входили соціал-демократи, соціал-революціонери, соціал-федералісти та безпартійні. Центральну Раду визнав Тимчасовий уряд колишньої Російської Імперії.

Іменини: Олександр, Василь, В’ячеслав, Георгій, Герасим, Григорій, Данило, Павло, Уляна, Яків

День в історії:

45 до н. е. — відбулася битва при Мунді між військами республіканців і Цезаря в Римській республіці

1674 — Івана Самойловича проголошено гетьманом всієї України

1861 — парламент Сардинії проголошує незалежне Королівство Італія зі столицею в Турині, його очолює король Віктор Еммануїл II

1917 — у Києві створили Українську Центральну Раду

1917 — в Петербурзі українська делегація на чолі з О. Лотоцьким зустрілася з прем’єр-міністром Росії графом Львовим. Ухвалено меморандум (українські вимоги: запровадження української мови у державних установах України та звільнення полонених галичан і буковинців)

1937 — у СРСР прийнято закон, що позбавив селян свободи пересування

1939 — в Карпатах на Верецькому перевалі поляки розстріляли від 500 до 600 полонених січовиків, переданих їм угорцями

1948 — Бельгією, Францією, Люксембургом, Нідерландами та Великобританією підписаний Брюссельський договір, що розпочав об’єднання Європи

1959 — Далай-лама через поразку повстання тибетців проти Китаю, втік з Тибету до Індії

1999 — розпочалося виробництво автомобіля ЗАЗ-1103 Славута



Переглядів: 188
banner