17 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя)

Коли Ісус Христос входив до Єрусалиму, він наблизився до Вітфагії і Віфанії, до гори, що зветься Оливної і послав двох учнів Своїх, сказавши: “Ідіть у село; увійшовши до нього, знайдете прив’язане осля, що на нього ніхто з людей ніколи не сідав; Відв’яжіть його, і приведіть, і якщо хто спитає: Нащо відв’язуєте? скажіть тому так: Господь потребує його “. Посланці ж відійшли, і знайшли, як Він сказав їм. Коли ж стали відв’язувати молодого осла, господарі його їх запитали: Нащо осля відв’язуєте? Вони ж відказали: Господь потребує його. І привели його до Ісуса, і, поклавши одежу свою на осля, посадили на нього Ісуса. І, коли Він їхав, люди стелили одежу свою по дорозі. А як Він наближався вже до сходу з гори Оливної, то весь натовп учнів в радості велемовно Бога хвалив за всі чудеса, що бачили, кажучи: Благословенний Цар, що йде в ім’я Господнє! Мир на небесах, і слава на висоті! “

Всесвітній день боротьби з гемофілією

За ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я та Всесвітньої Федерації Гемофілії 17 квітня був оголошений «Всесвітнім днем боротьби з гемофілією».

День Незалежності Боснії і Герцеговини

Боснія і Герцеговина на десятому місці за вживанням кави на душу населення в світі, а ще цю країну називають «Земля в образі серця». Назва «Боснія» походить від індо-європейського слова «Боса», що означає «вода». Національний символ Боснії і Герцеговини – золота лілія.

День Незалежності Сирії

Так вже сталося, що з давніх-давен на території сучасної Сирії відзначилися такі відомі цивілізації, як Ассирія і Вавилон, Перська імперія та Хетське царство, імперія Олександра Македонського. Територію, де розташовується держава Сирія в різні часи займали і Римська імперія, і Візантія, і Арабський халіфат, хрестоносці, монголи, одна з останніх імперій – Османська. Дамаск, столиця Сирії, вважається одним з найдавніших міст на планеті і найдавнішою столицею в світі. У літописах це місто вперше згадувався у 2500 році до нашої ери, а вулиця Пряма в Дамаску згадується навіть у Біблії.

День пожежної охорони

Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято – «День пожежної охорони», яке тепер відзначається щорічно 17-го квітня. Раніше …

В підтримку ініціативи працівників пожежної охорони України з 1995 року по 2004 рік Указом Президента України від 2 січня 1995 року №7/95 було встановлено професійне свято – День працівників пожежної охорони України, який відзначався щорічно 29 січня.

Паралельно до цього з 1998 року стали відзначати також професійне свято «День рятівника». Це свято було встановлено Указом Президента України «Про День рятівника» від 22 жовтня 1998 року №1170/98, відзначалося воно щорічно в останню суботу жовтня.

З 27 серпня 2004 Указом Президента України святкування «Дня працівника пожежної охорони» та «Дня рятівника» було відмінено у зв’язку з встановленням професійного свята «Дня працівників цивільного захисту», яке стало відзначатися з 2004 року і відзначалося по 2007 рік щорічно 17 вересня.

Таким чином, у 2004 році працівники пожежної охорони відмітили своє професійне свято двічі.

Надалі, 12 вересня 2008 Указом Президента України № 830/2008 «День працівників цивільного захисту» став називатися «День рятівника» і відзначатися щорічно 17 вересня.

Іменини: Адріан, Амвросій, Георгій, Зосима, Йосип, Каллініком, Микита, Пафнутій, Федір, Феона, Фервуфа, Яків

День в історії:

1847 — заарештовано Тараса Шевченка як члена Кирило-Мефодіївського братства

1848 — патентом австрійського імператора Фердинанда I у Галичині скасовувалися селянські повинності з дня 15 травня 1848

1888 — дванадцять англійських клубів заснували Футбольну лігу, найдавніший чемпіонат у світовому футболі

1895 — підписано Сімоносекський договір, що завершив програну Китаєм японо-цінську війну

1924 — створено голлівудську кіностудію «Metro-Goldwyn-Mayer»

1946 — Сирія здобула де-факто незалежність від Франції

1961 — почалась невдала операція кубинських емігрантів у Сполучених Штатах і ЦРУ з метою повалення комуністичного уряду Кастро — висадка в затоці Свиней

1970 — у Києві відкрито палац «Україна»

1975 — громадянська війна в Камбоджі закінчилась взяттям червоними кхмерами Пномпеня і масовою різаниною

1989 — легалізовано діяльність незалежної польської профспілки «Солідарність»

1991 — Верховна рада Української РСР прийняла Закон про реабілітацію жертв політичних репресій



Переглядів: 270
banner