17 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День кота в Європі

Що б ми робили без цих котів?

Створений з ініціативи італійського журналіста Клауді Ангелетті, який працював в журналі Tuttogatto – World Cat Day, або відомий нам як День кота в Європі, відзначають з 1992 року – 17 лютого. Це звичайно ж не офіційне або державне, а скоріше народне і громадське свято. Вибір дня був пов’язаний з лютим місяцем саме тому, що цей період знаходився під знаком Водолія (знак зодіаку), який характеризується в італійській культурній традиції, як знак вільних і незалежних духів. Справа в тому, що за часів інквізиції, особливо кішок та котів чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі.

День спонтанного прояву доброти

День спонтанного прояву доброти (Random Acts of Kindness Day) – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. В Україні це свято поки що практично не відоме. Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно і безкорисливо, до божевілля.

Іменини: Георгій, Кирило, Мефодій, Іван, Олександр, Сергій, Федір, Микола, Олексій, Аркадій, Борис, Михайло, Андрій, Дмитро, Петро, Серафим, Василь, Ганна, Катерина

День в історії:

1386 — шлюб Великого князя литовського Владислава Ягайла з 12-річною Ядвігою, дочкою Людовіка I Великого (Угорського), завершив оформлення польсько-литовської унії.

1852 — для публіки вперше відкриті художнє зібрання петербурзького Ермітажу.

1904 — у театрі «Ла Скала» повним провалом завершилась прем’єра опери Джакомо Пуччіні «Мадам Баттерфляй»

1955 — одеська кінофабрика перетворена в Одеську кіностудію художніх фільмів

1999 — Верховна Рада України дала дозвіл на арешт Павла Лазаренка

2008 — Косово проголосило незалежність від СербіїПереглядів: 192
banner