18 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Український День навколишнього середовища (День довкілля)

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98.

Цього дня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.

Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

Закінчення Великого посту

Великий піст готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового (Великдень). Він починається за сім тижнів до Великодня і складається з Чотиридесятниці – сорока днів – і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою. Чотиридесятниця встановлена на честь сорокодневного посту Спасителя, а Страсна седмиця – у спогад останніх днів земного життя, страждань, смерті і поховання Христа. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсного седмицею – 48 днів. Пост, або говіння, – це відмова не тільки від певної їжі, але від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це час покаяння, роздумів і старанних молитов. Протягом усього Великого посту християнська Церква закликає віруючих утримуватися від вживання в їжу м’яса, молока, яєць і риби, у тому числі і у складі різних страв. Риба дозволяється лише у свята Благовіщення та Входу Господнього в Єрусалим.

В 2020 році Закінчення Великого посту припадає на 18 квітня.

День Незалежності Республіки Зімбабве

Знаменитий на весь світ африканський водоспад Вікторія знаходиться на кордоні Зімбабве і Замбії. Одна з найбільших річок на території держави також носить назву Зімбабве, а ще тут розташоване одне з найбільших в світі штучних озер – озеро Каріба.

Іменини: Микола, Марк, Федір

День в історії:

1521 — Мартін Лютер став перед судом Вормського Рейхстагу

1648 — Богдан Хмельницький прибув у Запорізьку Січ із закликом до повстання проти шляхти

1853 — відкрита перша в Азії залізниця (Бомбей—Тхане, 36 км)

1870 — I Ватиканський собор прийняв догмат про непомильність Папи Римського

1906 — американське місто Сан-Франциско зазнало великих пошкоджень через землетрус

1949 — Ірландія вийшла з Британської Співдружності

1951 — підписано міжнародну угоду про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі

1961 — У Києві відбулася демонстрація проти закриття Андріївської церкви

1995 — Київська міська рада прийняла рішення про повернення древнього герба міста Києва із зображенням Архангела Михаїла

2007 — Україна і Польща здобули право проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 рокуПереглядів: 200
banner