18 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості)

Професійне свято людей, так або інакше пов’язаних з металургією – День металурга, офіційно в колишньому Радянському Союзі було засновано ще 28 вересня 1957 року по указу Президії Верховної Ради СРСР. Його святкування було встановлено на третю неділю липня. Таким чином віддавалася якась данина знаменитої радянської металургійної промисловості не тільки в післявоєнному відновленні Радянської економіки, але і в її одному з ключових участей в забезпеченні перемоги СРСР у Другій Світовій Війні. Надалі, з огляду на важливість збереження і закріплення авторитету сталеварів, День металургів неодноразово підтверджувався відповідними указами Верховної Ради в 1980 році 1 жовтня і в 1988 році 1 листопада.

Після розпаду Радянського Союзу професійне свято День металурга було збережено практично у всіх країнах Союзу Незалежних Держав, де металургійна промисловість мала істотне значення для економіки держави. У незалежній Україні в 1993 цей чудовий День був підкріплений відповідним Указом Президента України за номером 187/93 і набув більш широке формулювання в назві – “День працівників металургійної та гірнічодобувної промісловості”. Згідно з Указом Президента № 584/2006 від 27 червня 2006 року, у тексті Указу від 3 червня 1993 року № 187 слова «День металурга» замінили словами «День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості». Це не дивно, адже гірничодобувна промисловість нерозривно пов’язана з металургійною.

В 2021 році День металурга (День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості) припадає на 18 липня.

Міжнародний день Нельсона Мандели

Цей День – день його народження в далекому 1918-му році. Він прожив 95 років, 67 з яких присвятив справі миру і гуманізму. Будучи активістом у боротьбі за права людини в період існування апартеїду (ПАР), 27 років провів у в’язниці, не відмовляючись від своїх переконань, продовжуючи висловлювати свій мирний протест і незгоду з несправедливістю, яка процвітала і була встановлена офіційною владою для свого корінного народу. У 1993-му став лауреатом Нобелівської премії миру. У період з 10-го травня 1994-го по 14-е червня 1999 року – президент ПАР. Один з небагатьох, на честь котрого ще за життя було встановлено особливе міжнародне свято – «День Нельсона Мандели», що підтверджується резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/13 від 10-го листопада 2009-го року. Помер 5-го грудня 2013-го року у своєму будинку, що в передмісті Йоханнесбурга Хоутон Естейт, тихо й мирно, в колі сім’ї.

День Хот-дога

18 липня проводять День Хот-дога. Відзначається з 1971 року як весняне свято в містечку Альфред, Нью-Йорк. За традицією він проводиться з третьої суботи квітня, хоча багато студентів святкують цілий «Тиждень хот-догів», з середи по неділю. Неформальні заходи 18 липня проводиться у всьому світі, де люблять хот-дог, включаючи США («хот-дог-ланч» на Капітолійському пагорбі), Канаду, Великобританію та Австралію. Ці липневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Ганна, Афанасій, Варвара, Василь, Геннадій, Єлизавета, Сергій, Степан

День в історії:

1840 — Микола І заборонив іменувати губернії «білоруськими» та «литовськими», повелівши використовувати назву «Північно-Західний край»

1870 — Перший Ватиканський собор проголосив догматичну конституцію про непомильність папи

1898 — П’єр і Марія Кюрі представили в Паризьку Академію доповідь що, окрім урану, існують і інші радіоактивні елементи

1915 — в Адріатичному морі австрійський підводний човен потопив італійський крейсер «Джузеппе Гарібальді»

1918 — вийшла в обіг перша серія поштових марок УНР

1919 — закінчилась польсько-українська війна 1918—1919 рр.

1947 — король Великої Британії Георг VI підписав закон про незалежність Британської Індії

1954 — перший фестиваль джазової музики в Ньюпорті, штат Род-Айленд, США

1965 — стартувала радянська АМС «Зонд-3», що виконала низку точних досліджень Місяця

1968 — засновано компанію «Intel»

1972 — звинувативши СРСР у зриві графіка постачання озброєнь, єгипетський президент Анвар Садат постановив вивести з країни 20 тисяч радянських військових «радників»

1995 — спроба поховати тіло Патріарха Володимира в Софійському соборі наштовхнулася на опір зі сторони духовенства УПЦ МП та силові дії з боку загонів спеціального призначення МВС України



Переглядів: 232
banner