18 листопада – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День сержанта Збройних Сил України

Свято встановлено офіційно, “Ушановуючи відданість, відповідальність та професіоналізм сержантів і старшин Збройних Сил України, їх мужність та героїзм у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою примноження військових традицій сержантського і старшинського складу Збройних Сил України”, про що повідомляється в Указі Президента України №153/2019 від 19 квітня 2019 року.

Раніше День сержанта в Україні відзначався згідно з наказом Міністра оборони від 10 лютого 2009 року. Це професійне свято було введено з метою підтримки і підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України.

День професійного сержанта у Збройних Силах України, згідно відповідного наказу, було прийнято відзначати в першу п’ятницю березня. Зараз – щороку 18 листопада.

День народження Діда Мороза

Справедливість і благодійність, доброта і співчуття, особлива і дбайлива батьківська любов до дітей, мудрість і деякі якості, без яких не обходяться сучасні супергерої – ось коротка характеристика нинішнього збірного образу відомого нам з самого дитинства – Діда Мороза.

На територію, де до нині проживають нащадки давніх слов’янських племен, зима приходить як і раніше – 18-го листопада, тому проблем з визначенням дати народження цієї чудесної і дивовижною особистості просто не виникло.

День Незалежності Латвії

Національне і офіційне державне свято – День Незалежності Латвії – відзначається 18 листопада. Саме у цей день в 1918 році в Латвійському національному театрі, що на бульварі Кронвалда 2 в Ризі, була проголошена Латвійська Республіка.

Національне свято Султанату Оман

Національне свято в Султанаті Оман відзначається в другій декаді листопада. Дата приурочена до дня здобуття незалежності в 1650 році.

Національний день одружених і День підтримки скорпіонів в США

18 листопада проводять Національний день одружених і День підтримки скорпіонів в США. Народжені під знаком скорпіона – чудові і турботливі люди, а цей день – день підтримки людей, які вирішили пов’язати свою долю з ними в тісних родинних відносинах. Ці листопадові заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Гаврило, Григорій

День в історії:

1302 — Папа Римський Боніфацій VIII видав буллу Unam Sanctam, яка проголосила абсолютний пріоритет церковної влади над світською

1626 — у Римі освячено Собор Святого Петра

1793 — у Франції революційним Конвентом королівський палац Лувр перетворено на загальнодоступний музей

1885 — випробуваний перший мотоцикл в історії, Daimler Reitwagen, конструкції німецьких інженерів Даймлера і Майбаха

1903 — договір між США та новоствореною державою Панама засновує Зону Панамського каналу та його будівництво

1918 — у бою під Мотовилівкою війська Директорії перемогли війська гетьманського уряду

1918 — Латвія оголосила про свою незалежність

1932 — постанова ЦК КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель» і Постанова Політбюро ЦК КП(б)У «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп»

1933 — КП(б)У прийняла рішення про припинення політики українізації

1935 — розпочався Варшавський процес над групою членів ОУН

1945 — в Португалії партія Національний союз прем’єр-міністра Салазара виграє парламентські вибори, що бойкотуються опозицією

1987 — зійшли з конвеєра перші серійні «Таврії» ЗАЗ-1102

1990 — патріарх УАПЦ Мстислав Скрипник прибув зі США до Києва, де в Софійському соборі відбулася його інтронізація

1993 — Верховна Рада України ратифікувала Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь СТАРТ-1 і Лісабонський протокол до нього

1994 — Верховна Рада України скасувала декларацію про суверенітет Криму

2005 — Сенат США скасував обмежувальну зовнішньоторгівельну поправку Джексона–Вейніка для України

2007 — найбільша аварія на шахті імені Засядька: внаслідок вибуху метано-повітряної суміші загинув 101 гірникПереглядів: 176
banner