19 лютого – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Державний герб України

З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.).

За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.

За матеріалами енциклопедії: Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого – тризуб.

Як державний символ – Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.

Міжнародний день перетягування каната

19 лютого проводять Міжнародний день перетягування каната. Це змагальний вид спорту, але в 1920 році він був вилучений з переліку Олімпійських ігор … Ці лютневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Олександр, Анатолій, Арсеній, Василь, Дмитро, Іван, Христина, Максим, Марія, Марфа, Севастян, Юліан

День в історії:

1190 — папа Іннокентій III підвищив лікарняну громаду німців, створену під час хрестового походу, до статусу лицарського ордену. Заснований Тевтонський орден

1861 — Олександр II видав «Маніфест про скасування кріпосного права» в Російській імперії

1878 — Томас Едісон запатентував фонограф

1900 — Микола Міхновський у Харкові виголосив свій реферат «Самостійна Україна»

1954 — схвалено Указ Президії Верховної Ради СРСР про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР

1992 — Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України

1993 — англійські дослідники Ренальф Файнс та Майк Страуд стали першими людьми, що перетнули Антарктиду пішки

1999 — у США затримано колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка

2000 — на Великому китайському мурі 3200 осіб спорудили найбільшого (3048 м) китайського дракона

2014 — в Україні почалося силове протистояння на Майдані Незалежності в Києві, внаслідок якого впродовж 3-х днів загинуло понад 80 осіб.Переглядів: 224
banner