18 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні День Незалежності Чилі
Щорічно 18 вересня Чилі відзначає свято своєї незалежності і свободи від іспанського правління.
Як свідчить історія, Фердинанд Магеллан був першим європейцем, який відвідав територію, на якій зараз розташована ця держава. У 1535 році Іспанія під керівництвом Франсіско Пісарро практично завершила своє вторгнення в Перу. Дієго де Альмагро, один з помічників Пісарро, відправився в Чилі на пошуки золота. Ця експедиція проводилася майже три роки без будь-яких значних результатів.
У 1540 році один з офіцерів Пісарро, Педро де Вальдівія, провів другу експедицію до південної частини Чилі. Йому вдалося створити кілька поселень, незважаючи на шалений опір місцевих жителів, арауканців. Ці індіанські племена залишалися єдиними, хто чинив стійкий опір іспанському вторгненню. Проте зупинити процес колонізації їм не вдалося.
В іспанську колоніальну епоху розвиток Чилі сповільнилося. Там не було виявлено суттєвих родовищ срібла або золота, а саме це цікавило іспанців, які заради цього були готові виконувати будь-яку чорну роботу. Крім того, ці території перебували далеко від основних колоніальних центрів в Перу. Землі Чилі іспанці стали використовувати в основному для поставки в Перу сільськогосподарських продуктів, особливо пшениці.
Сьогодні країна має одну з найбільш довгих берегових ліній в світі. Її протяжність близько 6500 км. При цьому Чилі є однією з найбільш вузьких держав в світі з шириною трохи більше 200 км. Більшість найвідоміших пляжних курортів країни знаходиться в центральній частині Чилі, від Ель-Норте Чико на півдні до північних районів регіону Дель Мауле. Чилі має м’який середземноморський клімат, так що туристи можуть насолоджуватися приємними теплими днями і прохолодними ночами влітку.
В 1810 році у Чилі з’явилася можливість звільнитися від іспанського впливу. Це сталося, коли осілі в тих місцях європейці дізналися, що король Іспанії був повалений Наполеоном I. 18 вересня того ж року міська рада Сантьяго скинула офіційного колоніального губернатора. Подія ознаменувала набуття Чилі незалежності від Іспанії. Через чотири роки іншому іспанському наміснику Перу вдалося на деякий час відновити контроль над цими бунтівними землями, однак рух до незалежності вже було не зупинити.
 
Іменини: Олександр, Олексій, Панас, Гліб, Давид, Єлизавета, Юхим, Захар, Іраїда, Максим, Раїса, Федір
 
Цей день в історії: 
 
1640 — у Києві почався церковний Собор, на якому було схвалено православний Катехізис
1851 — В США вийшов перший примірник газети «New York Daily Times». Через 6 років видання перемінило свою назву на New York Times.
1918 — Володимир Винниченко обраний головою Українського Національного Союзу, опозиційного до гетьмана Скоропадського
1922 — у Празі створено союз українських студентів-емігрантів
1929 — На Запорізькому заводі «Комунар» випущено перший український комбайн
1931 — японські війська зайняли Мукден, почалася окупація Маньчжурії
1934 — СРСР вступив до Ліги Націй
1939 — радянські війська захопили Станіславів, Коломию, Галич, Луцьк, Сарни та інші населені пункти України, підконтрольні Польщі
1947 — у США створено Центральне розвідувальне управління
1965 — Острів Хортиця в Запоріжжі оголошено державним заповідником.
1973 — До ООН прийняті Федеративна Республіка Німеччина й Німецька Демократична Республіка.
1980 — На радянському космічному кораблі «Союз-38» уперше в космос полетів представник неєвропоїдної раси — ним став темношкірий кубинець Арнальдо Тамайо Мендес
1991 — Верховна Рада України постановила до прийняття Конституції у протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор
 


Переглядів: 193
banner