19 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День фермера

Згідно з Указом Президента від 18 червня 2020 року №234/2020, “Ураховуючи значення фермерських господарств для розвитку сільського господарства України”, встановлено їх професійне свято – День фермера.

Всесвітній день прогулянки

19 червня проводять Всесвітній день прогулянки. World Sauntering Day створений в 1979 році WT Rabe у відповідь на зростаючу популярність бігу підтюпцем. Вважається, що перший захід, присвячений цьому дню відбувся в Гранд-готелі на острові Макінак в Мічигані, США. Гранд-готель має найдовший ганок в світі висотою 200 метрів. Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу. Ці червневі заходи у другий декаді місяця мають щорічний характер.

Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту

19 червня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/69/293, яка заснувала Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, щоб підвищувати рівень обізнаності про необхідність покласти край сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, шанувати жертв сексуального насильства і тих хто пережив його всюди в світі. Віддавати належне всім тим, хто відважно присвячує життя боротьбі за викорінення цих злочинів або втратив життя в цій боротьбі.

Іменини: Віссаріон, Георгій, Іларіон, Лук’ян, Рафаїл, Сусанна, Текля

День в історії:

240 до н. е. — грецький математик і астроном Ератосфен, працюючи в Александрії, експериментальним дослідженням довжин тіней встановив, що Земля не пласка, і обчислив її радіус

1829 — актом британського парламенту, запропонованим Робертом Пілем, заснована лондонська поліція Скотленд-Ярд як альтернатива інституту приватних детективів

1862 — Конгрес США заборонив рабство

1905 — у Пітсбурзі, штат Пенсільванія відкрився перший кінотеатр «Nickelodeon» (історично перший тип кінотеатрів)

1912 — у Гатчині Гліб Котельников провів показове випробування винайденого ним ранцевого парашута

1925 — у Києві відкрилася перша у світі виставка з вивчення світових просторів

1961 — Кувейт оголошує незалежність від Сполученого Королівства

1968 — Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про гарантії безпеки держав, що не мають ядерної зброї

1991 — виведені останні радянські армійські частини з УгорщиниПереглядів: 183
banner