21 вересня – свята, іменини, день в історії

Культура
Свята сьогодні День фармацевтичного працівника України
День фармацевтичного працівника встановлено Указом Президента України № 1128/99 від 07.09.1999. У третю суботу вересня в Україні понад 350 тисяч представників цієї галузі святкують своє професійне свято. Не виключено, що коли-небудь буде заснований і Всесвітній день фармацевта.
 
День винахідника і раціоналізатора України
Щорічно, в третю суботу вересня в Україні відзначають професійне свято – День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.
Винахідницьку та раціоналізаторську діяльність регулює Український інститут промислової власності – Укрпатент. На сьогодні Укрпатентом було зареєстровано більш ніж 100 тис. патентів на винаходи, а також понад 10 тис. патентів на корисні моделі.
 
День Незалежності Белізу
Походження назви держави Беліз досі остаточно не встановлено. За однією з версій, це – слово з мови древніх майя і перекладається як «каламутна вода». Застосовувалося, в основному, по відношенню до річки Беліз. За іншою версією, до його виникнення причетні конкістадори. Назва нібито з’явилася через помилкову вимову імені пірата XVIII століття, якого звали Пітер Уоллес. Не виключено, що цю назву привезли з собою африканські раби з Конго, оскільки в Анголі також є місто з назвою Беліз.
 
День Незалежності Мальти
Мальта отримала політичну незалежність від Великобританії 21 вересня 1964 року. В ніч з 20 на 21 вересня Мальтійський прапор був урочисто піднесений на Арені Незалежності в місті Флоріана під лікуючі вигуки величезної кількості присутніх. Мальтійський народ став незалежною нацією.
 
День Незалежності Республіки Вірменія
Референдум про вихід з СРСР і встановлення державної незалежності відбувся 21 вересня 1991 року. 94,9% громадян Вірменії проголосували за незалежність. З тих пір відзначається головне національне свято – День Незалежності Республіки. Декларація про незалежність країни була прийнята Верховною Радою Вірменії роком раніше – 23 серпня 1990 року. Згідно з декларацією, Вірменська Радянська Соціалістична Республіка змінила свою назву і стала Республікою Вірменія.
 
День міста Кропивницький
Кропивницький святкує свій День міста в третю суботу вересня.
Виникнення сучасного Кропивницького пов’язане з фортецею святої Єлисавети. 29 грудня 1751 (9 січня 1752) року сенат на підставі клопотання сербського полковника Івана Хорвата видає указ про створення Нової Сербії та про будівництво для захисту Нової Сербії фортеці святої Єлисавети. У січні 1752 указ був підписаний Єлизаветою Петрівною, на підставі нього була видана жалувана грамота Івану Хорвату та інструкція Івану Глєбову. Згадані документи не вказували місце побудови фортеці, тому його було обрано за наказом Івана Глєбова геодезистами за межами Нової Сербії на правому березі Інгулу до впадіння Сугоклеї.
 
День міста Херсон
День міста Херсон відзначається в третю суботу вересня. Це святкування буде головним традиційним заходом для багатьох мешканців і гостей цього чудового міста.
 
День міста Чернігів
Чернігів – древнє поселення східно-слов’янського племені севера. Вперше згадується в літописі під 907 р., коли київський князь Олег наприкінці IX століття підкорив країну севери, що жила за течією Десни. Це місто, очевидно, вже існувало, тому що на камені, що зберігся в найдавнішій церкві міста, є позначка, що відноситься, в перекладі з грецького літочислення, до початку X століття. Існують різні версії походження назви міста. Його розвиток був перерваний навалою орди хана Батия. У жовтні 1239 року місто було оточене військами хана і незабаром після кровопролитної боротьби захоплене військами Батия 12 жовтня. У другій половині XIV століття Чернігів був приєднаний до Литовської держави. Війна між Литвою та Росією 1501-1503 рр.. закріпила Чернігів за Російською (Московською) державою. Захоплене поляками в 1611 році, місто відійшло в 1618 році за Деулінською угодою до Речі Посполитої, під владою якої знаходилося до повстання Богдана Хмельницького. У 1623 р. Чернігову було надано Магдебурзьке право. В 1654 році він увійшов до складу Російської держави. З 1801 року Чернигів став губернським містом утвореної тоді Чернігівської губернії.
 
День миру
Згідно з Указом Президента України №100/2002 від 5 лютого 2002 року, в країні було засновано національне державне свято – День миру, яке щорічно відзначається 21 вересня.
 
Міжнародний день миру
Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. Свято відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/55/282.
 
Іменини: Георгій, Іван, Марія
 
Цей день в історії: 
 
1792 — у Франції відкрився Національний конвент, прийнятий декрет про скасування королівської влади
1812 — у Криму закладено Нікітський ботанічний сад
1933 — у Лейпцизі почався судовий процес над комуністами за звинуваченням у підпалі Рейхстагу
1940 — у Лондоні прийняте рішення використовувати метро як бомбосховище
1940 — відкритий Львівський театр опери і балету
1964 — Мальта отримала незалежність від Великої Британії
1991 — на референдумі 99 % виборців проголосували за незалежність Вірменії
1993 — президент Росії Борис Єльцин достроково припинив повноваження парламенту, що спровокувало масштабну політичну кризу
 


Переглядів: 131
banner