22 березня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День таксиста

Міжнародне професійне свято працівників численних таксомоторних парків і приватних таксі, всіх славних водіїв таксистів, щорічно відзначається 22-го березня. Саме в цей день, в далекому 1907-му році на вулиці столиці Великобританії Лондона, вийшли на обслуговування по індивідуальному перевезенню пасажирів перші автомобілі, обладнані спеціальними лічильниками, відомими нам зараз як таксометри. Водії спочатку охрестили ці корисні пристрої «таксіметрамі», від французького слова «такс», що означало «плата», і грецького слова «метрон» – «вимір». Прилад був зручний, дозволяв підраховувати справедливу винагороду за надані послуги і відразу був позитивно оцінений більшістю перевізників. Новинка не залишилася без уваги і у пасажирів. Спостерігаючи ставлення водіїв до цієї новації, вони моментально придумали їм відповідну назву. Так з’явилося визначення – таксист.

Всесвітній день водних ресурсів

Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.

Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведенню конкретних дій на національному рівні.

День Балтійського моря

Приблизно сім-вісім тисяч років тому на місці сучасного Балтійського моря розташовувалося озеро, а море утворилося, як встановили вчені, лише близько чотирьох тисяч років тому.

Балтійське море має таку назву не скрізь. В мовах німецької групи, крім англійської, воно зветься Східним морем, а ось в естонському – Західним, що логічно з точки зору географії. Слов’яни називали Балтійське море Варязьким.

Екологічний стан в Балтійському морі залишає бажати кращого, так як після Другої світової війни тут, на морському дні, були облаштовані поховання хімічної зброї. Минули роки, вода поступово роз’їдає контейнери з хімікаліями, і отрути починають просочуватися назовні. Балтійське море межує з Північним, але води цих морів практично не змішуються. Причина тому – різна їх щільність. Балтійське море відрізняється невеликою глибиною – в середньому цей параметр становить близько п’ятдесяти метрів.

У 1986 році на 17-ому засіданні Хельсінкської Конвенції (ХЕЛКОМ) було прийняте рішення про щорічне святкування 22 березня Дня Балтійського моря.

Іменини: Олександр, Олександра, Олексій, Панас, Валерій, Дмитро, Іван, Іраклій, Кирило, Леонтій, Михайло, Наталія, Микола, Петро, Сергій, Тарас

День в історії:

1312 — за вимогою короля Франції Філіпа IV Вродливого папа римський Климент V розпустив лицарський орден тамплієрів

1654 — до Москви прибуло посольство Богдана Хмельницького для підписання Березневих статей

1888 — представники дванадцяти футбольних клубів на зустрічі в Лондоні утворили Англійську футбольну лігу

1895 — у Парижі Огюст і Луї Люм’єр провели демонстрацію кінофільму; цей день вважається початком публічної демонстрації кіно

1904 — у лондонській газеті «Іллюстрейтед Міррор» вперше в світі опублікована кольорова фотографія

1922 — Польща відібрала Віленський край у Литви

1935 — Персія стала офіційно називатися Іраном

1935 — в ефір вийшла перша німецька телевізійна служба Deutscher Fernseh-Rundfunk

1945 — у Каїрі підписаний «Пакт арабської ліги», що створював Лігу арабських держав

1989 — у випробувальному польоті літака Ан-225 «Мрія» встановлено 109 світових рекордів

1993 — Intel представив свій перший оригінальний процесор Pentium

2006 — Папа Римський перестав використовувати титул «Патріарх Заходу», що вживався з 450 року



Переглядів: 194
banner