22 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День визволення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань

22 липня 2014 року Сєвєродонецьк був звільнений від російських банд. З 22 вересня він став тимчасовим адміністративним центром Луганської області.

День щуролова

22 липня проводять День щуролова. Відзначаються 26 червня або 22 липня шанувальниками робіт Братів Грімм. Ці липневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.

Подія 22 липня – День щуролова

Насправді Брати Грімм не вигадували казки. Вони були частиною багатої усної традиції – що передається з покоління в покоління.

Спочатку їх казки зовсім не призначалися для дітей, тому що включали в себе безліч сюжетів, за нинішніми мірками 18+. Наприклад, у своїй первісній версії Рапунцель завагітніла від принца після випадкової втечі. У Попелюшці, її зведені сестри відрізали собі пальці ніг і п’яти, щоб спробувати вписатися в туфельку.

У 1812 році Джейкоб і Вільгельм почали публікацію записаних історій.

Їх роботи стали видавничим блокбастером. Колекція казок в 1859 була видана в сьомому виданні, коли Вільгельм Грімм помер. До цього моменту вона виросла до 211 історій і включала хитромудрі ілюстрації. Джейкоб помер в 1863 році. Вони були поховані поруч один з одним на кладовищі Святого Матвія Кірхгофа в Берліні-Шенеберг, Німеччина.

За життя вони працювали не тільки над казками. Брати писали книги про міфології і опублікували наукові праці з лінгвістики і середньовічнього дослідженя.

Джейкоб Грімм, в рамках свого лінгвістичного дослідження, навіть створив відомий зараз закон Грімма, де описується історія та структура минулих німецьких мов і їх зв’язок з іншими мовами. Вони також працювали над складанням амбітного німецького словника, хоча обидва брати померли до того, як змогли завершити записи на букву F.

Початкова історія казки про щуролова не така, яку ми знаємо зараз: щуролова найняли, щоб позбутися щурів, але коли він виконав свою роботу, то йому не заплатили (його просто кинули), і він, в помсту, позбавив місто від дітей, вивів їх таким же чином, як і щурів, за допомогою гри на своїй сопілці.

День щуролова відзначають 26 червня або 22 липня і він відноситься до історії про щуролова Хамельна. У місті Хамельн в Німеччині використовується червнева дата і назва «День строкатої волинки». Плутанина з датами пояснюється тим, що брати Грімм призводять 26 червня 1284 як дату, коли волинщик вивів дітей з міста, в той час як вірш Роберта Браунінга вказує на 22 липня 1376 року.

Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Костянтин, Михайло, Федір

День в історії:

1099 — Готфрід Буйонський прийняв обов’язки першого правителя Єрусалимського королівства, створеного хрестоносцями

1653 — до столиці Молдавського князівства Сучави підійшов козацький загін на чолі з Тимошем Хмельницьким та Георгієм Штефаном: почалася облога міста

1793 — шотландський дослідник Александер Макензі став першим європейцем, що перетнув Канаду зі сходу до Тихого океану

1819 — у Полтаві відбулася прем’єрна постановка п’єси Івана Котляревського «Наталка Полтавка»

1921 — у газеті «Селянська правда» з’явився перший фейлетон письменника під псевдонімом Остап Вишня

1944 — завершилася битва під Бродами між 13-м корпусом 4-ї танкової армії Вермахту, до складу якого входила дивізія СС «Галичина», та червоноармійськими військами 1-го Українського фронту

1944 — закриття Бреттон-Вудської конференції, на якій було створено Бреттон-Вудську міжнародну валютну систему

1969 — Франсіско Франко призначив Хуана Карлоса спадкоємцем іспанського престолу після своєї смерті, що настала через шість років

1983 — скасовано військовий стан у Польщі, що його впровадив 1981 року прорадянський генерал Войцех Ярузельський

2014 — міста Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне звільнені від терористів ЛНР