23 червня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День «Альфи»

23-го червня 1994 року Президент України підписав Указ № 335/94 «Про створення Управління «А» Служби безпеки України». Цей День відзначається як день народження спецпідрозділу «Альфа» і є професійним святом.

День державної служби ООН

20 грудня 2002 року 57-ма Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію 57/277, що проголосила 23 червня Днем державної служби ООН, який відзначатиметься щороку.

ООН закликала держави-члени організовувати в цей день спеціальні заходи, що висвітлюють внесок державної служби в процес розвитку.

В Україні цей День встановлений Указом Президента України № 291/2003 від 4 квітня 2003 року, святкується щорічно 23 червня і носить назву «День державної служби».

Міжнародний Олімпійський день

У 1967 році Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення: 23 червня вважати Міжнародним Олімпійським днем.

На першій Олімпіаді 311 атлетів із 13 країн розіграли медалі в 13 видах спорту.

Міжнародний день вдів

Заклик до приділення особливої уваги становищу вдів і їх дітей, які знаходяться у них на утриманні, котрий пролунав наприкінці 2010-го року з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, а згодом виражений у прийнятій резолюції №65/189 від 21-го грудня 2010-го року, за даними проекту DilovaMova.com, закріпив в міжнародному календарі цю пам’ятну дату – 23-е червня Міжнародний день, присвячений підвищенню обізнаності про становище вдів і їхніх дітей для всього світового співтовариства.

Національне свято Великого Герцогства Люксембург (День народження Великого Герцога)

Першим по-справжньому національним святом країни став Гроссерзогінгсбургертс або День народження великої княгині Шарлотти, яка правила з 1919 по 1964 рік. З огляду на те, що цей день випав на 23 січня, він згодом, у 1962 році, був перенесений на літню дату – 23 червня.

З тих пір, як у 1964 році на престол зійшов великий князь Жан, 23 червня як і раніше відзначається як важливе національне свято країни. В столиці, місті Люксембурзі, урочистості починаються напередодні Національного дня, 22 червня, з урочистої зміни варти перед палацом.

День реабілітації свастики

23 червня проводять День реабілітації свастики. Виник з 2009 за ініціативою послідовників руху раелізма, які вважають, що життя на Землі було створено науковим шляхом представниками високорозвиненої позаземної цивілізації, які передали нам своє послання. Представників цієї цивілізації раеліти називають Елохім. Ці червневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Олександр, Олексій, Андрій, Анна, Антоніна, Василь, Герасим, Іван, Ігнатій, Ілля, Інокентій, Кузьма, Макар, Микола, Павло, Семен, Тимофій

День в історії:

1757 — битва під Плессі, вирішальна перемога Британської Ост-Індської компанії над бенгальцями та їх французькими союзниками в суперечці за контроль над Індійським субконтинентом

1868 — Крістофер Шоулз зі штату Вісконсин одержав патент на друкарську машинку

1894 — на конгресі в Парижі, скликаному за ініціативою барона П’єра де Кубертена, утворено Міжнародний олімпійський комітет

1917 — на II-му Всеукраїнському військовому з’їзді в Києві було проголошено І Універсал Української Центральної Ради

1941 — почалася найбільша в історії танкова битва — між німецькими та радянськими військами в районі Луцьк — Рівне — Дубно — Броди (завершилася 29 червня)

1961 — набув чинності підписаний в 1959 році Договір про мирне наукове використання Антарктики

1990 — кримські татари почали повертатися на Батьківщину

2001 — почався триденний офіційний візит папи римського Івана Павла II до УкраїниПереглядів: 214
banner