25 листопада – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День проголошення Незалежності Республіки Суринам

Святкування Дня Незалежності в Суринам відзначається в третій декаді листопада. Дата присвячена до дня проголошення незалежності в 1975 році.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок в 2000 році й запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН – A/RES/54/134.

Цього дня в 1961 році в Домініканській Республіці за наказом домініканського правителя Рафаеля Трухильо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

Послання Генерального секретаря:

«Насильство у відношенні жінок заподіює невимовні страждання, горе сім’ям, від якого страждають і старий, і малий, і доводить громади до зубожіння. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток».

Іменини: Іван, Костянтин, Володимир, Олександр, Матвій, Дмитро, Борис

День в історії:

1783 — останні британські війська залишили територію новостворених США

1795 — останній польський король Станіслав-Август Понятовський зрікся престолу

1867 — шведський винахідник Альфред Нобель запатентував динаміт

1896 — вирішено заснувати Київський політехнічний інститут

1905 — у Лубнах вийшов друком перший номер газети «Хлібороб», першого легального українського видання в підросійській Україні

1936 — Німеччина і Японія уклали Антикомінтернівський пакт

1941 — британський лінкор «Barham» був торпедований німецьким підводним човном U-331 поблизу Соллума (Середземне море). Лінкор вибухнув від детонації боєзапасу при перекиданні

1975 — керівники військових розвідувальних служб Аргентини, Болівії, Чилі, Парагваю та Уругваю створили план «Кондор» — кампанію з переслідування та знищення політичної опозиції

1992 — Федеральні збори Чехословаччини прийняли рішення про розділення країни на Чехію та Словаччину з 1 січня 1993 (оксамитове розлучення)

2000 — нідерландський парламент легалізував евтаназіюПереглядів: 171
banner