25 жовтня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Всесвітній день макаронів

Хоча винахід макаронів приписують китайцям, не можна заперечувати, що саме італійська паста є сьогодні найпопулярнішим видом макаронних виробів. Тому не дивно, що перий в світі Світовий конгрес макаронних виробів пройшов саме в Італії. Він відбувся 25 жовтня 1995 в Римі. Експерти з усього світу зібралися, щоб обговорити всі переваги цього чудового продукту, роблячи акцент на його культурній та кулінарній значущості. Також, щоб сприяти популяризації макаронів, був заснований Всесвітній день макаронів, який ми в результаті маємо задоволення відзначати щорічно 25 жовтня.

День народження Національної спілки художників України

Національна спілка художників України являє собою всеукраїнську творчу державну організацію, що об’єднує професійних художників і мистецтвознавців, а також відомі центри художніх промислів України. Вона була заснована 25-го жовтня 1938-го року як республіканське відділення Спілки Художників СРСР і носила назву «Союз радянських художників України». Її створенню передувала п’ятирічна підготовча робота спеціального організаційного комітету, який був заснований в 1933-му році в Харкові – тодішній столиці Української РСР.

Іменини: Олександр, Богдан, Денис, Іван, Кузьма, Макар, Мартин, Микола, Тарас, Федот

День в історії:

1415 — у битві при Азенкурі (Столітня війна) англійці під командуванням короля Генріха V завдали поразки французькій лицарській кінноті

1586 — шотландську королеву Марію Стюарт засуджено до страти

1839 — у Манчестері виданий перший у світі залізничний розклад

1921 — розпочався Другий зимовий похід армії УНР під командуванням Юрка Тютюнника.

1962 — Карибська криза: посол США в ООН на засіданні Ради безпеки продемонстрував фотографії радянських ракет на Кубі. Микита Хрущов погодився вивести з Куби радянські ракети, якщо Америка відмовиться від її захоплення.

1973 — через 18 днів після початку закінчилася Війна Судного дня

1992 — на референдумі ухвалена Конституція Литви

2001 — випущена операційна система Microsoft Windows XPПереглядів: 13