26 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День працівників торгівлі (Колись і побутового обслуговування населення та житлово – комунального господарства)

Підкреслюючи глибоке визнання і колосальну соціальну відповідальність перед працівниками торговельних організацій, а так само працюючих з ними в тісній співпраці працівниками комунального господарства і побутового обслуговування, ще в 1966-му році в Радянському Союзі було встановлено щорічне професійне свято, яке стало відзначатися в четверту неділю липня . У роки перебудови, відповідно до Указу Президії Верховної Ради “Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні” від 1-го листопада 1988-го року № 9724-XI День працівників торгівлі офіційно перекочував на третю неділю місяця березня. Проте на той час свято, яке стало популярним в своїх колах народним святом, вже вийшло за межі офіційних Указів та Постанов. Отримавши офіційний привід відзначатися в березні, благополучно продовжувало святкуватися і “консервативно”, в четверту неділю липня. Після здобуття суверенітету, в деяких колишніх радянських республіках, наприклад в Білорусі та Україні, спробували декілька відновити історичну справедливість, але щоб не повторюватися перенесли День працівника торгівлі на останнє неділю липня. Тепер в Україні “День працівників торгівлі” святкується в останню неділю липня на підставі нового Указу Президента України від 5-го червня 1995 року за номером 427/95.

День парашутиста

Професійне свято парашутистів (неофіційний, але визнаний у своїх колах день) відзначається щорічно 26-го липня. В цей день у далекому 1930-му році група радянських льотчиків-парашутистів неподалік від Воронежа під керівництвом Бориса Мухортова вперше виконала затяжну серію стрибків з літака. Ця видовищна подія сприяла початку масового розвитку парашутизму в Радянському Союзі, стрибки стали здійснювати не тільки з літаків, але і з аеростатів.

День національного повстання Республіки Куба

Дата національного свята Куби була обрана тому, що це була 100-а річниця з дня народження кубинського письменника і патріота Хосе Марті. 26 липня 1953 року за проводом Фіделя Кастро був скоєн невдалий напад на казарми Монкада в Сантьяго-де-Куба. Ця атака не досягла мети і диктатор Батиста був повалений аж у 1959 році, але 26 липня залишається найважливішою датою у кубинському революційному календарі.

День Незалежності Республіки Ліберія

Офіційне державне свято Ліберії відзначається 26 липня. Щорічне святкування Дня Незалежності Республіки Ліберія почалося з 1847 року. Присвячено дню проголошення суверенітету.

День Незалежності Мальдівської Республіки

Офіційне державне свято Мальдів відзначається 26 липня. Щорічне святкування Дня Незалежності Мальдівської Республіки почалося з 1965 року. Присвячено дню проголошення суверенітету.

Іменини: Степан, Юліан

День в історії:

1573 — японський військовик Ода Нобунаґа вигнав з Кіото сьоґуна Асікаґа Йосіакі. Сьоґунат Муроматі ліквідовано

1648 — під Старокостянтиновим козацькі полки на чолі з Максимом Кривоносом розбили військо Яреми Вишневецького

1708 — за наказом гетьмана Івана Мазепи поблизу Білої Церкви страчено полковника Василя Кочубея, звинуваченого у зраді

1866 — у Нікольсбурзі підписано мирну угоду між Австрією та Пруссією. Фактичне закінчення Австро-прусської війни (остаточно — 23 серпня)

1882 — Ріхард Вагнер представив свою останню оперу — «Парсіфаль»

1913 — австрійський уряд скасував конституцію Богемії

1914 — Австро-Угорщина оголосила загальну мобілізацію та сконцентрувала війська на кордоні з Російською імперією

1945 — на маріупольському заводі «Азовсталь» побудовано першу домну

1953 — штурмом казарм Монкада почалася Кубинська революція

1957 — СРСР запустив першу міжконтинентальну багатокаскадну балістичну ракетуПереглядів: 195
banner