268 прикарпатців очікують на результати ПЛР-дігностики

Суспільство

На результати ПЛР-дослідження очікують 268 жителів Івано-Франківської області. Про це на брифінгу повідомила перша заступниця голови облдержадміністрації Марія Савка.


За добу шостого квітня в обласному центрі провели 70 таких досліджень. Проте до кінця цього тижня цю цифру планують збільшити до 100, повідомляє Суспільне.

“Наразі в обласному лабораторному центрі працює два прилади, на яких проводять ПЛР-діагностику. Паралельно дослідження проводимо у ВІЛ-лабораторії обласної інфекційної лікарні. Також деякі зразки хворих відправляємо у Центр громадського здоров’я”, – сказала Марія Савка.

За її словами, область отримала 49 систем. Ними можна провести 4 тис. 600 ПЛР-досліджень на COVID-19.

Цього тижня Прикарпаття чекає на поставку засобів індивідуального захисту та медичного обладнання. Зокрема, закупляють 9 тисяч одноразових костюмів та ще 10 тисяч експрес-тестів. Сьогодні медзаклади отримають респіратори і маски підвищеного рівня захисту. Наступного тижня очікують на партію апаратів штучної вентиляції легень.

“Зараз ми ще напрацьовуємо новий ресурс, щоб не лише закуповувати засоби індивідуального захисту, а також акумулювати кошти на оплату праці медичних працівників. Також минулого тижня ми провели інспекцію медзакладів, у яких вже є інфіковані. Перевіряли їх на предмет медичного забезпечення, підключення до апаратів ШВЛ та до кисню. Сьогодні в області працює комісія представників охорони здоров’я, ДСНС. Вчора вони були у трьох закладах. По двох медзакладах була висока оцінка”, – додала Марія Савка.Переглядів: 189
banner