27 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День Незалежності Республіки Того

Не дивлячись на те, що Республіка Того, яка розташована на заході Африки, досить маленька (площа в 56800 кв.км) і не багата африканська країна, її армія вважається найбільш організованою і оснащеної в тропічній частині Африки.

Свою незалежність від Франції Того отримало у 1960 році. 9 квітня 1961 була прийнята Конституція Тоголезької Республіки, відповідно до якої вищим законодавчим органом стали Національні збори. Національне свято, День Незалежності, Республіка Того відзначає 27 квітня.

День Незалежності Сьєрра-Леоне

Перші португальські мореплавці відкрили півострів, розташований на заході Африки, ще в XV столітті. Вони назвали його «Сьєрра-Леоне», що в перекладі з іспанської означає «Левові гори». Ця назва згодом поширилася на всю територію країни. У минулому територія країни ділилася на: колонію, переважно це були прибережні райони і протекторат Великобританії, внутрішні області держави. 27 квітня 1961 Сьєрра-Леоне здобула свою незалежність. Столиця – Фрітаун.

День Свободи Південно-Африканської Республіки

У 1961 році Південно-Африканський Союз став незалежною Південно-Африканською Республікою, яка вийшла з Британської Співдружності націй. Вихід був обумовлений неприйняттям політики апартеїду в ПАР іншими членами Співдружності. 27 квітня 1994 року в ПАР демократія була відновлена і вже в червні 1994 року членство ПАР в Співдружності також було відновлено. З того часу у Південно-Африканській Республіці відзначається національне свято – День Свободи.

Іменини: Олександр, Антон, Іван

День в історії:

1828 — відкрився Лондонський зоосад

1905 — почала діяти I Державна Дума Російської імперії

1965 — в США запатентовані підгузки «Памперс»

1978 — в Афганістані відбувся військовий переворот — убито президента М. Дауда

2001 — глава уряду України Віктор Ющенко відправлений у відставку

2010 — Верховна Рада України ратифікувала «Харківську Угоду» з Росією про знижку на газ в обмін на продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території Севастополя до 2042 року.Переглядів: 201
banner