28 липня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День хрещення Київської Русі – України

З 2008 року, враховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви та громадськості, указом президента України Віктора Ющенка № 668/2008 від 25 липня 2008 року День хрещення Київської Русі був оголошений державним святом України. Відзначається це свято 28 липня – у день пам’яті князя Володимира – хрестителя Київської Русі.

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Міжнародне подія, присвячена проблемам гепатиту відзначається 28 липня. Всесвітній день боротьби з гепатитом заснований Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2010 році.

День Незалежності Республіки Перу

Проголошення незалежності було грандіозною подією, як свідчить історія. У супроводі делегації релігійних діячів, військових і дворян, на головній площі Ліми в суботу, 28 липня 1821, генерал Сан-Мартін підняв перуанський прапор і заявив: «З цього моменту Перу вільна і незалежна з волі широкої публіки і для справедливої справи, яку захищає Бог ». Пізніше, все ще розмахуючи прапором, він кричав «Хай живе країна! Хай живе свобода! Хай живе незалежність!»

День народження Короля Таїланду

Національне свято День народження короля Таїланду з 2017 року відзначається в літній період і приурочене до дати народження короля Маха Ваджіралонгкорна, який народився 28 липня 1952 року.

Іменини: Володимир, Василь, Петро

День в історії:

1586 — із Америки англійський дослідник Томас Герріот вперше завіз до Європи картоплю

1765 — у Петербурзі видається Указ про ліквідацію полкового устрою на Слобожанщині

1821 — у Перу проголошено незалежність від Іспанії

1834 — відкриття Київського університету

1858 — відбитки пальців вперше використані для ідентифікації

1914 — Австро-Угорщина оголосила війну Сербії

1942 — наказ Сталіна «Ні кроку назад!», що забороняв відхід військ без наказу, запроваджував штрафні батальйони і загороджувальні загони

1976 — землетрус у Таншані, один з найбільш руйнівних в історії людства: загинуло 242 419 осіб, а за деякими оцінками до 655 тисяч

1986 — радянський лідер Михайло Горбачов оголосив про початок виводу військ з Афганістану

2000 — вперше відзначався день системного адміністратора

2014 — українські війська звільнили від російських окупантів АвдіївкуПереглядів: 153