28 січня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Державний прапор України

В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:

 «Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»

День відкриття Антарктиди

Слово «Антарктика» означає «навпроти ведмедя».

Чому? Стародавні греки назвали крижаний північ «Арктікос» на честь сузір’я Великої Ведмедиці, розташованого на Північному полюсі, але тут не живуть білі ведмеді – для них тут дуже холодно. Антарктида з грецької перекладається як «протилежність Арктиці».

28 січня 1820 року учасники першої російської антарктичної експедиції (1819-1821) на човнах “Восток” і “Мирный” під командуванням Ф. Ф. Беллінсгаузена и М. П. Лазарєва офіційно відкрили цю загадкову Антарктиду – шостий і останній відкритий материк, але аж до цього дня територія Антарктиди не належить жодній країні світу, а її площа становить 13 мільйонів 661 тисяч кілометрів (континентально близько 52 млн км). Взимку материк Антарктиди значно додає в розмірах.

Міжнародний день захисту персональних даних

День захисту персональних даних міжнародне свято, яке щороку відзначається 28-го січня. Метою цього Дня є підвищення рівня інформованості та активного сприяння в захисті конфіденційності даних насамперед особистого характеру, а також поширення передового досвіду і напрацювань у цьому плані по всьому світу. В даний час відзначається в багатьох країнах світу, це і Сполучені Штати Америки і Канада, більше 27-ми європейських країн. У Європі цей день називають так само – День захисту інформації.

Нагадаємо, що Конвенція про захист осіб стосовно автоматизованої обробки даних особистого характеру була прийнята Радою Європи ще 28-го січня 1981-го року.

Іменини: Веніаміна, Гавриїла, Герасима, Олени, Івана, Максима, Михайла, Павла, Прохора

День в історії:

1077 — Папа Римський Григорій VII взяв гору над німецьким королем і монархом Священної Римської імперії Генріхом IV у конфлікті, що завершилося «ходінням до Каносси»

1820 — в експедиції на шлюпах «Восток» та «Мирний» під командуванням Фадея Беллінсгаузена та Михайла Лазарева відкрито Антарктиду

1855 — Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив

1871 — після чотирьохмісячної облоги Парижу оголошено капітуляцію Франції у Французько-прусській війні

1918 — Естонія й Латвія оголошують свою незалежність від Росії

1920 — виставою В. Винниченка «Гріх» у Вінниці відкрився місцевий театр (тепер Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

1929 — у Відні відбувся Перший конгрес українських націоналістів, на якому оголошено про створення ОУН та обрано її голову — Євгена Коновальця

1935 — Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти

1986 — катастрофа космічного корабля «Челленджер»

1992 — Верховна Рада затвердила національний синьо-жовтий стяг Державним Прапором України

2003 — під час зустрічі президентів Росії і України Путіна і Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон

2010 — президент Віктор Ющенко своїм указом визнав воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність УкраїниПереглядів: 193
banner