29 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день танцю

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».

День джинсів (День деніму)

Заходи та акції до Дня деніму (Дня джинсів) проводяться в останню середу квітня. Вперше виник в 1999 році в США в знак підтримки протестів жінок італійського парламенту проти рішення Верховного суду Італії у справі 1992 року про зґвалтування.

Мільйони людей по всьому світу одягнуть в цей день джинси з певною метою – підтримати постраждалих і поширити знання про всі форми сексуального насильства і методи протидії їм.

Ця кампанія почалася після резонансної постанови Верховного суду Італії в 1998 році по справі 1992 року, коли вирок за зґвалтування був скасований, оскільки судді вважали, що, тому що жертва була одягнена в обтягуючи джинси, вона, можливо, допомогла ґвалтівнику їх зняти, і тим самим дала свою згоду на цей акт. Наступного дня жінки в італійському парламенті прийшли на роботу в джинсах в знак солідарності з жертвою. Вони тримали в руках плакати з написом «Джинси: алібі для зґвалтування».

День Незалежності Ізраіля

Свято відзначається за єврейським календарем так, щоб воно випадало на вівторок, середу або четвер, найближчі до дати 5 ияра. Інакше кажучи, свято при необхідності зсувається таким чином, щоб проміжок від передодня Дня поминання до закінчення Дня Незалежності не випадав на п’ятницю, суботу або понеділок. Через особливості єврейського календаря він ніколи не випадає на неділю.

В 2020 році День Незалежності Ізраіля припадає на 29 квітня.

День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї

Цей пам’ятний День був заснований в листопаді 2005-го року. 10-я сесія Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення. Постанова C-10/5 з якої випливає, що День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї відзначатиметься тепер щорічно, 29-го квітня. Він приурочений дню, коли в 1997-му році ця Конвенція набула повну законну силу на міжнародному рівні.

Іменини: Леонід, Ірина, Ніка, Галина, Василина, Федора

День в історії:

1429 — у ході Столітньої війни французькі війська, очолювані 17-літньою Жанною д’Арк, вступили в Орлеан

1624 — Людовик XIII призначив кардинала Рішельє першим міністром Франції

1648 — почалася битва під Жовтими Водами

1770 — англійський капітан Джеймс Кук уперше висадився в Австралії

1897 — англійський фізик Джозеф Джон Томсон повідомив про відкриття електрона

1915 — початок боїв за гору Маківку, в котрих взяли активну участь Українські січові стрільці

1918 — на сесії Української Центральної Ради було схвалено Основний Закон Республіки; того ж дня Всеукраїнський з’їзд хліборобів за підтримки німців проголосив П. Скоропадського гетьманом України; того ж дня Чорноморський флот у Севастополі підняв українські прапори

1931 — У СРСР проведено першу дослідну телепередачу

1975 — останні американські війська покинули В’єтнам

1975 — у Донецьку стала до ладу найглибша в СРСР шахта імені Скочинського

1982 — населення Китаю перевищило мільярд людейПереглядів: 180
banner