29 жовтня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День працівників служби позавідомчої охорони МВС

сторія позавідомчої охорони веде відлік з 29 жовтня 1952 року, коли Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про використання в промисловості, будівництві та інших галузях народного господарства працівників, що вивільняються з охорони, і заходи по поліпшенню справи організації охорони господарських об’єктів міністерств і відомств».

Цим актом було встановлено, що при органах внутрішніх справ в республіках, крайових і обласних центрах, а також у великих містах республіканського, крайового і обласного підпорядкування створюється позавідомча зовнішня сторожова охорона, в обов’язки якої входить охорона господарських об’єктів, незалежно від їх відомчої приналежності. Саме тому сьогодні позавідомча охорона МВС і носить таку незвичайну, на перший погляд, назву.

Всесвітній день боротьби з інсультом

У 2006 році з ініціативи Всесвітньої організації, що займається проблемами інсульту (World Stroke Organization або WSO), вперше був заснований Всесвітній день боротьби з інсультом, який тепер щорічно відзначається 29 жовтня. Заходи цього всесвітнього події спрямовані на поширення знань та інформації про профілактику і лікування цього захворювання, а також на інформування широкої громадськості про методи забезпечення кращого догляду, допомоги та підтримки потерпілим від інсульту хворим.

День проголошення Турецької Республіки

Фактично Туреччина стала Республікою ще 23 квітня 1920 року, в той момент, коли в країні було створено Великі Національні Збори. Однак офіційне підтвердження цього факту відбулося трьома роками пізніше, 29 жовтня 1923 року, коли перший обраний цими зборами Президент Туреччини і лідер нації Мустафа Кемаль Ататюрк виступив з урочистою заявою про те, що Туреччина відтепер є Республікою.

Міжнародний день псоріазу

Всесвітній день псоріазу проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 р. Цей День присвячений людям, хворим на псоріаз або псоріатичний артрит.

Іменини: Олексій, Георгій, Євген, Іван, Кузьма, Леонтій, Терентій

День в історії:

1390 — перший судовий процес над відьмами в Парижі.

1863 — У Женеві утворено Міжнародний Червоний Хрест

1922 — Беніто Муссоліні призначено прем’єр-міністром Італії

1923 — Туреччину проголошено республікою

1929 — день біржового краху на Уолл-стрит, «Чорний вівторок»

1945 — у Нью-Йорку вперше надійшли в продаж кулькові ручки

1955 — вибух затопив лінкор «Новоросійськ» у Севастопольській бухті, загинули 609 моряків

1956 — Ізраїль напав на ЄгипетПереглядів: 239
banner