3 способи уникнути проблем з зимовою гумою

Поради, Технології

На, що слід звернути увагу взимку, щоб уникнути проблем з шинами.

Складно уявити щось простіше колеса, але от з автомобільними шинами справи йдуть набагато складніше. І якщо щось трапляється з шинами, то наслідки для автомобіліста можуть бути страшними. Однак, деякі ситуації можна передбачити.

Вся «гумова» індустрія націлена на створення комфорту, безпеки та впевненості водія в поведінці автомобіля. Однак експлуатація вносить свої корективи у поведінку шин на дорозі. Основні моменти, за якими потрібно слідкувати в процесі їзди на зимовій гумі.

Тиск в шинах

Найпоширеніша причина швидкого зносу шин — тиск. За яким слід стежити, як за здоров’ям. Неправильний тиск приносить куди більше проблем, ніж може здаватися. Він впливає на керованість автомобіля, витрати палива і поведінку машини на дорозі в цілому, а також і на комфорт пасажирів.

Низький тиск в шинах призводить до перегріву гуми. В результаті підвищених навантажень на конструкцію, шина може швидко деформуватися, на ній легко утворюються грижі. Підвищений тиск призводить до пошкоджень підвіски і так само призводить до швидкого зносу протектора і підвищує ймовірність проколів.

Пам’ятайте, що потрібно перевіряти тиск на холодних шинах, а не відразу після руху. Крім того, при падінні температури повітря на 10 градусів тиск знижується на 0,1 бару. Рекомендації по тиску можна знайти на внутрішній частині кузова автомобіля при відкритті дверей водія.

Протектор

Глибина протектора у зимовій гумі не повинна бути менше ніж 4 мм, в іншому випадку він не виконуватиме своє призначення і зчеплення з дорожнім покриттям буде порушено, що може призвести до сумних наслідків. Щоб швидко перевірити глибину протектора можна використовувати п’ятикопійчану монету: якщо протектор доходить тільки до букви «i», то це і є крайній рівень нижче якого виникає термінова необхідність в заміні гуми.

Цілісність боковини

Несучу конструкцію шини виконує боковина — або каркас шини. Саме на неї лягає левова частка зусиль при утриманні автомобіля на траєкторії. Якщо з нею не все в порядку — чекайте проблем. А це означає, що утворення гриж або пошкодження цілісності каркаса — привід змінити гуму.

Більшу частину пошкоджень видно відразу, але буває утворення гриж і на внутрішній стороні, що вимагає більш ретельного огляду і контролю. Адже будь-яке навантаження на ушкоджений каркас в будь-який момент загрожує розривом.

ДжерелоПереглядів: 242
banner