30 квітня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День прикордонника

В Україні День прикордонника закріплений Указом Президента нашої незалежної України № 308, датованим 25-м травня 1992-го року, а пізніше Указом Президента України № 431/2003 від 21-го травня 2003 го року. З 2018 року, згідно з Указом Президента України №111/2018 від 27 квітня 2018 року “Про День прикордонника України”, з метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України, професійне свято – День прикордонника України тепер відзначають щороку 30 квітня.

Міжнародний день джазу

Наприкінці осені 2011-го року, на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, рішенням міжнародного співтовариства 30-е квітня було оголошено «Міжнародним днем джазу». Враховуючи високий ступінь культури і динамічного різноманіття музичного мистецтва, спільну спадщину і унікальний колорит, метою відзначення Дня джазу стало бажання розширення рівня інформованості всієї міжнародної спільноти про виражену педагогічну роль джазу як однієї з сил, що сприяє зміцненню миру і взаєморозумінню, єдності і культурного діалогу між людьми, суспільними групами і соціальними об’єднаннями.

Національне свято Королівства Нідерландів. День Королеви

Тут найвища в світі щільність музеїв на квадратний кілометр і найбільша кількість велосипедів на душу населення.

Нідерланди офіційно називаються Королівство Нідерландів. Західноєвропейська країна розташована на березі Північного моря. Складається з ділянки західноєвропейської материковое території і Карибських островів Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус, разом з островами Аруба, Кюрасао і Сінт-Мартен.

Монарх Нідерландів офіційно є главою держави. З 1980 королевою є Беатрікс Вільгельміна Армгард із старовинної Оранської династії, спадкоємцем престолу – її син Віллем Олександр. З 1890 року на престолі знаходилися тільки жінки, а монарх частенько відрікається від престолу на користь спадкоємця після досягнення літнього віку. Але королева Беатрікс, народжена 30 квітня 1938 року, поки не збирається цього робити. На практиці монарх майже не втручається в політичне життя, обмежуючись офіційними церемонії, але в той же час має певний вплив на формування нового уряду після парламентський виборів і на призначення королівських комісарів в провінціях.

Національне свято Королівства Нідерландів відзначається в день народження чинного монарха.

Іменини: Адріан, Олександр, Єфрем, Іван, Михайло, Семен, Федір

День в історії:

711 — військо Таріка бен Зіяда висадилось на узбережжі Іспанії (тогочасне Королівство вестготів), почавши її завоювання

1803 — Наполеон продав французькі володіння у Північній Америці (більше 2 млн км²) Сполученим Штатам

1838 — Нікарагуа відокремилася від Центральноамериканської федерації

1854 — відкриття першої залізниці в Бразилії

1863 — почалася битва під Чанселорсвіллом, одна із найбільших у Громадянській війні в США

1900 — анексія Гавайських островів Сполученими Штатами

1905 — російський імператор Микола II підписав указ про свободу віросповідання

1918 — Миколу Василенка призначено отаманом (Головою Ради Міністрів) гетьмана Скоропадського. Того ж дня за участі німців проголошено створення Кримської Народної Республіки

1975 — падінням Сайгону закінчилась В’єтнамська війна

2018 — АТО на сході України замінена Операцією об’єднаних силПереглядів: 213
banner