30 листопада – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Міжнародний день захисту інформації

Цей день відзначається 30 листопада, починаючи з 1988 року.

Цей рік не випадково став родоначальником свята, саме в цей рік була зафіксована перша масова епідемія хробака, що одержав назву за ім’ям свого творця – Морріса. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки.

У 1988 році американська асоціація комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада міжнародним Днем захисту інформації (Computer Security Day).

День домашніх тварин

Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати це добре й домашнє свято. Як сказав Антуан де Сент-Екзюпері, “ти у відповіді за тих, кого приручив”. Пам’ятайте про це. І обов’язково почастуєте в цей день своїх вихованців чим-небудь смачненьким.

День Незалежності Барбадосу

Ця держава, розташована у Вест-Індії на однойменному острові в східній частині Карибського моря, котрий входить до групи Малих Антильських островів. Назва країни «Барбадос» походить від «Бородатих фігових дерев», яке дав цим місцям португальський дослідник Педро Кампос в 1536 році. Країна також відома, як «земля літаючих риб». Літаючі риби, що живуть навколо острова, є одним з її національних символів. Національну квітку країни називають «Гордістю Барбадосу». Листя цієї квітки, змащені в грудне молоко, за традицією даються немовлятам, щоб вони не плакали.

Іменини: Платон, Роман, Микола

День в історії:

1432 — в ході громадянської війни у Великому князівстві Литовському князь Федір Корибутович розбив поляків біля Копистерина, поблизу Морахви

1609 — Галілео Галілей склав першу карту місячної поверхні

1700 — Карл XII у битві під Нарвою розбив російську армію Петра I

1763 — судова реформа гетьмана Кирила Розумовського в Україні

1867 — розпочав роботу Одеський маяк — перший електричний маяк на теренах Російської імперії

1914 — кінодебют Чарлі Чапліна

1922 — у віці 78 років востаннє вийшла на сцену легендарна французька актриса Сара Бернар

1939 — провокацією на кордоні та подальшим нападом СРСР на Фінляндію почалась Радянсько-фінська війна (1939—1940) («Зимова війна»)

1973 — XXVIII сесія Генеральної Асамблеї ООН ухвалила конвенцію про припинення злочинів апартеїду та покарання за нього

1986 — закінчення будівництва першого саркофагу на Чорнобильській АЕС

2013 — відбувся злочинний силовий розгін «Беркутом» Євромайдану з метою очищення площі від учасників стихійного протестуПереглядів: 240
banner