30 травня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

День жіночої емансипації (День емансіпе)

Цього дня в 1431 році була спалена на кострі Жанна Дарк. У 1932 році в той же день у Німеччині був прийнятий “Закон про юридичне становище жінок-чиновників”. Невідомо точно, який з цих двох фактів став причиною того, що 30 травня відзначається як День жіночої емансипації або, як його ще також називають, День емансіпе.

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження України

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 563/99 від 25 травня 1999 року, щорічно в останню суботу травня.

Першою українською друкарнею можна вважати краківську друкарню Швайпольта Фіоля, в якій у 1491 році з’явилися перші книги, надруковані кирилицею. Друкарня Фіоля видавала книги для України та суміжних країн, вона почала видання книг на кирилиці в тій формі, яку продовжили друкарні в Україні.

Першу друкарню в Україні заснував у Львові Іван Федоров-Федорович. Вона діяла протягом 1573-1575 рр.., А першою виданою на українських землях книгою став «Апостол» (в 1574 р.), який історично започаткував розвиток друкарства в Україні.

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, має щорічний характер і відзначається 30 травня спільно з Всесвітнім днем хворого алергією.

Мета проведених в цей день заходів – залучення уваги громадськості до цих важливих проблем. Статистика невблаганна: за даними епідеміологічних досліджень, в даний час більше 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Мова вже може йти про неінфекційну пандемю: кожна третя людина хвора на алергічний риніт і майже кожен десятий – на бронхіальну астму.

Іменини: Степан, Евросинья

День в історії:

1871 — падіння Паризької комуни

1876 — російський імператор Олександр ІІ підписав Емський указ, спрямований на придушення української мови та культури

1913 — у Лондоні між Балканською коаліцією і Османською імперією підписано мирний договір, що завершував першу Балканську війну

1919 — у Владивостоці на Другій сесії Української Далекосхідної Крайової Ради ухвалено Конституцію національно-культурної автономії українства на Далекому Сході

1921 — засновано Донецький політехнічний інститут

1923 — у Празі засновано Українське історико-філологічне товариство на чолі з Дмитром Антоновичем

1942 — авіація Великої Британії розбомбила Кельн, що було першим масовим нальотом британців на Третій Рейх

1980 — Папа Римський Іван Павло II відвідав Францію



Переглядів: 210
banner