31 грудня – свята, іменини, день в історії

Культура

Свята сьогодні

Останній день року

Отже, рік має властивості коли-небудь таки закінчуватися і останній день року, що минає в історію, може стати одним з найцікавіших днів у цьому році. Не секрет, що більшість з нас саме в цей унікальний день знаходяться в якомусь передчутті чогось доленосного і яскравого, підводять підсумки і впритул зайняті підготовкою до події, яка очікує нас на рубежі, між 23:59:59 і перших секунд року Нового.

Що можна побажати всім нам у цей Останній День, колись Нового, але вже так знайомого для нас року? Обов’язково і ліпше – не метушитися! Кожен день сповнений сенсу і багатий на найрізноманітніші події. Зізнайтеся – далеко не завжди ми це помічаємо. Будьте спокійні, зважені, і звичайно ж радісні! Нехай печалі минулого залишаться в минулому, і життя подарує вам безліч нових приводів не сумувати. Додасть сил, додасть настрою, обов’язково внесе ясність і поставить перед вами нові цікаві цілі. У цей День для всіх нас приготований принаймні один подарунок – унікальне чудо і явище, рубіж, коли рік приходить на зміну року, коли відбувається щось життєствердне і підбадьорююче для всіх нас, що закликає нас рухатися далі, не зупинятися на досягнутому і прагнути до кращого. Бажаємо вам бути уважними і будьте обережні, щоб не упустити цей момент. З наступаючим Вас! Ваших друзів і знайомих! Ваших близьких і родичів! Зі святом!

Свято Йєманжі в Бразилії

31 грудня проводять Свято Йєманжі в Бразилії. Традиція Умбанди – бразильської синкретичної релігії, що з’єднує католицизм, спіритизм Аллана Кардека і афро-бразильські традиції. У міру наближення Нового року, деякі люди тихо приходять до берегової лінії, щоб запропонувати білі квіти і свічки Йєманжі, «Матері Риб», в надії, що вона виконає їх бажання. Ці грудневі заходи у третьої декаді місяця мають щорічний характер.

Іменини: Марк, Віктор, Тадей, Микола, Ілля, Іван, Володимир, Сергій, Семен, Михайло, Зоя, Віра

День в історії:

1808 — французький вчений Жозеф-Луї Гей-Люссак сформулював один зі своїх газових законів

1857 — королева Вікторія визначила Оттаву як столицю Канади

1869 — британський археолог-аматор Джон Вуд виявив руїни храму Артеміди, який вважався одним із семи античних чудес світу

1879 — Карл Бенц завершив роботу над двотактним двигуном

1879 — Томас Едісон вперше публічно продемонстрував роботу лампи розжарювання, освітивши вулицю в Менло-Парк (Нью-Джерсі)

1917 — уряд РСФРР визнав незалежність Фінляндії, проголошену 6 (19) грудня

1968 — перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144

1992 — припинила існування спільна держава чехів і словаків — Чехословаччина

1994 — концерт Рода Стюарта на Копакабані зібрав більше 3,5 млн глядачів

1999 — США передали повний контроль над Панамським каналом Панамі

1999 — Борис Єльцин достроково пішов у відставку з посади Президента РосіїПереглядів: 198
banner