4 причини, які пояснюють чому жінки живуть довше чоловіків

Наука

Дійсно, у представниць слабкої статті більше шансів прожити на десяток років більше.

Тривалість життя суто індивідуальний момент, який залежить від людини і способу життєдіяльності. Але у всіх країнах світу жінки живуть довше чоловіків. Чому?

Гени

Генетично закладено: жінка створена для народження і виховання потомства. Представниці прекрасної статі зобов’язані перебувати поруч з нащадками, щоб ті вижили. Еволюційно завдання жінки в плані репродукції не змінилося.

При цьому ембріони чоловічої статі гинуть частіше жіночих. Хлопчики гинуть частіше на 20-30% на пізніх термінах вагітності. Представники сильної статі більші при пологах і частіше отримують травми.

Фізіологічний фактор

Організм жінок оснащений головним захисником серцево-судинної системи. Естроген є важливим жіночим статевим гормоном. Також є запобіжники теломери, що складаються зі спеціалізованої лінійної хромосомної ДНК, що захищають кінцеві ділянки жіночих хромосом.

Жінки більш витривалі, знову-таки від природи. Організм демонструє більшу гнучкість, ніж у чоловіків. Можливо, пояснюється тим, що слабка стать повинна піклуватися про потомство.

Дисципліна

Жінки більш дисципліновані за чоловіків. Частіше ходять по лікарях, обстежуються, виконують рекомендації медиків. Знаєте такого відповідального чоловіка? Представники сильної статі часто бояться медицини, тягнуть до останнього. Майже у будь-якого чоловіка знайдуться причини і приводи не ходити в поліклініку, ігноруючи небезпечні симптоми.

Спосіб життя

Військові конфлікти, бажання встрявати у бійки, скандали, кримінал — причин чому чоловіки живуть менше багато. Але навіть без війн чоловіки більше схильні до шкідливих звичок — курять, п’ють, вживають наркотики, що позначається на тривалості життя.

Відомий факт: чоловіки, які проживають разом з жінками, живуть довше одинаків. Зазвичай другі половинки стежать за тим, що їдять їхні хлопці, змушують займатися спортом і в разі необхідності напхають ліками.

Як продовжити життя?

  • Щорічно необхідно проходити діагностику здоров’я. Процедури дозволять зрозуміти, в якому стані перебуває організм, вчасно йому допомогти.
  • Відмова від шкідливих звичок істотно продовжить життя — куріння, алкоголь, фастфуд, жирна їжа не потрібні. З віком їх згубний вплив буде сильніший.
  • Займатися фізичними навантаженнями. Обов’язково ходити в зал, на танці, влаштовувати піші прогулянки, плавати в басейні. Вибирайте будь-який вид спорту, який вам до душі.
  • Знайти захоплення. Подорожі, в’язання, їзда на конях — коли люди захоплені, більше стимулу жити, більше радості, ніякого стресу.
  • Спілкування з близькими і друзями теж справляє своєрідний вплив. Для більшості сім’я дійсно щастя, яке здатне продовжити життя.

ДжерелоПереглядів: 273
banner