5 цікавих фактів про віскі

Культура

У цій статті тобі доведеться дізнатися, що таке шотландський «дрем», який віскі був в СРСР, і на що заради цього спиртного пішов сам Уїнстон Черчілль.

Наступна п’ятірка фактів про віскі досить цікава. Впевнені: прочитаєш із задоволенням, і обов’язково за келихом односолодового розповісти про неї своїм товаришам.

1. Черчілль, Британія, і віскі у світі

У часи Другої світової війни, коли Англія з цілком зрозумілих причин жила в режимі жорсткої економії, Черчілль направив лист британському міністрові харчової промисловості, в якому наказав ні в якому разі не зменшувати обсяги ячменю, що направляються на виробництво віскі.

Віскі є однією з п’яти основних статей експорту Великобританії. І не даремно. У Франції, наприклад, продається за місяць більше віскі, ніж коньяку – за рік.

Існує більш як 5000 видів солодового віскі (malts), 90% з яких виробляються у Шотландії.

У світі щосекунди купується понад 30 пляшок шотландського віскі. Це в 2 рази більше, ніж канадського, американського, японського та ірландського віскі, разом узятих.

2. Віскі = бізнес

Існує спеціальна біржа для торгівлі віскі – World Whisky Index. На сьогоднішній день портфель замовлень становить $ 392 000. Купуючи віскі на біржі, ти отримуєш сертифікат, що підтверджує твоє право на подальший продаж конкретно цієї пляшки. Інвестиції в віскі дуже популярні серед японців, китайців і росіян.

3. Віскі в СРСР

В СРСР випускалася одна марка віскі, близька до канадського типу, – «Віскі-73». Виріб вироблялося з ректифікованого спирту і ароматичних препаратів, що закуповуються в іноземних фірм. Пити його було неможливо.

4. Ліки, які витримують не менше 3-х років

Правила виробництва віскі дуже суворі. У 1915 році, наприклад, був законодавчо затверджений мінімальний термін витримки віскі в дерев’яних бочках – 2 роки. У 1916 році його збільшили до 3 років.

Під час «сухого закону» в США віскі Laphroaig легально продавався в американських аптеках як ліки.

5. Шотландський «дрем»

У Шотландії порцію віскі називають dram (дрем). У барах дрем наливають так, щоб тільки покрити дно келиха, а коли п’єш з приятелями, потрібно самому визначати розмір свого «дрему». «Good dram» — це коли три пальці від денця.

Можливо, скоро віскі зможе отримати титул найдорожчого алкоголю у світі. Поки найбільш дорогим віскі є 60-річний Macallan ($ 62,000 за пляшку, таких пляшок всього 40). Однак, на продаж була виставлена пляшка ірландського віскі XIX століття вартістю 100 000 фунтів (що практично дорівнює $ 200,000).

Бонус: найбільша країна-виробник

Найбільшим у світі виробником і споживачем віскі, є, як не дивно… Індія. Там налічується близько 17-ти великих виробників віскі, в рік виготовляють порядку 129,9 мільйонів ящиків спиртного. У Великобританії, наприклад, на порядок менше:

Шотландія — 19 брендів, річні обсяги — 67,1 мільйон скриньок;

Ірландія — 1 бренд, річні обсяги — 4 мільйона ящиків.

ДжерелоПереглядів: 348
banner